O MNIE – DOMOWY KOSMETYK

Jestem księgową, która po 30 latach pracy z cyferkami i fakturami postanowiła (za namową rodziny) dzielić się z Wami własnoręcznie robionymi kosmetykami naturalnymi.

– Prawda, że dziwne?!

Od dawna wykorzystuję naturę na co dzień. Robię sama przetwory, wędliny, chleb na zakwasie, środki czystości i na końcu kosmetyki. Kilka lat temu przeraziła mnie i męża liczba sztucznych składników nawet w najprostszym produkcie. Chleb bez polepszaczy trudno gdziekolwiek dostać, wędliny się świecą. Nawet śmietana nie może być bez dodatków. Do dziś zastanawiam się, po co w śmietanie mączka chleba świętojańskiego. Butelki po środkach czystości i kosmetykach nie można nawet po dokładnym umyciu, wywietrzyć. Zapach pozostaje na lata, mimo iż środek dawno już się zużył. Kosmetyki nawilżają tylko przez chwilę. Można tak wymieniać bez końca…

Tak więc zamiast kupować i wciąż być niezadowolona sukcesywnie zaczęłam robić wszystko sama z naturalnych składników. Bo przecież każdy z nas zasługuje na to, co najlepsze. Rodzina gdy raz spróbowała, nie chciała już więcej komercyjnych produktów. Różnica pomiędzy nimi a kosmetykami naturalnymi jest przeogromna.

I tak za namową najbliższych, jak i z ich pomocą, dzielę się z Wami moim rękodziełem bo natura jest naszym wspólnym dobrem z którego, powinniśmy korzystać!

Ewa Rusin-Gazda