MEDIA O NAS

Mydło idealne

W listopadowym wydaniu magazynu MIasta Kobiet 2016 roku czytamy:
„…W jaki sposób opracowała Pani receptury? – Korzystałam z własnych doświadczeń, poznawałam właściwości składników, olejów, ekstraktów i komponowałm jedno z drugim. Musiałam pokonać długą drogę, gdyż nad prawidłowością receptur czuwa…”

 

miastakobiet.pl

Dlaczego kosmetyki naturalne i ekologiczne są droższe od drogeryjnych?

„…Coraz większa świadomość konsumencka skłania nas do wybierania produktów z dobrymi składami, które nie zawierają zbędnej chemii i są wytworzone z dobrej jakości surowców. Przez wiele lat oswajaliśmy się z cenami zdrowej i ekologicznej żywności, uczyliśmy się czytać składy i szukaliśmy źródeł oferujących zdrowe warzywa i owoce z upraw…”

 

makehappyday.com

W Magazynie Numer 1 przeczytacie wywiad z Panią Ewą Rusin-Gazda, pomysłodawczynią i producentką marki Domowy Kosmetyk:

„…Skąd wziął się pomysł? W zasadzie spora część odpowiedzi pojawiła się w poprzednim pytaniu. Miałam dość stania przed regałami i szukania który to kosmetyk będzie dla mnie odpowiedni. Miałam dość wyrzucania do kosza kolejnego kremu czy balsamu. Miałam dość suchej skóry, ciągłego łzawienia oczu od zapachów kosmetyków…”

 

www.n1m.pl

Na stronie Magdy możecie zapoznać się z wywiadem przeprowadzonym z założycielką Domowego Kosmetyku, autorką receptur:

„…Wszystko co domowe budzi pozytywne skojarzenia – świeży chleb bez polepszaczy, aromatyczne przetwory i słodkie ciasta bez zbędnego cukru. Również środki czystości czy kosmetyki sporządzane w domu są znacznie lepsze. Kiedy przygotowujemy coś samodzielnie, mamy pewność co do zawartości danego produktu. Co więcej umieszczamy w nim takie składniki, które najbardziej nam odpowiadają, można więc powiedzieć że tworzymy coś dopasowanego idealnie do naszych potrzeb. Tym tropem poszła założycielka firmy Domowy kosmetyk…”

 

http://feminine.pl/

Składniki pochodzące prosto z natury są najlepszym sprzymierzeńcem kobiecej urody. Poznaj polskie marki kosmetyczne, które pokocha twoja skóra!

„…Eko kosmetyki z polską metką. Trend na powrót do natury zawładnął światem mody. Chętniej stawiamy na wysoką jakość i organiczne tkaniny, najlepiej z etycznym certyfikatem. To samo tyczy się codziennej pielęgnacji. Świadomość konsumentów wrasta, a wraz z nią niechęć do substancji zatruwających środowisko, które są produkowane na masową skalę, oraz…miłość do ekologicznych składników!…”

 

www.elle.pl

Domowy kosmetyk to rodzinna wytwórnia ręcznie robionych kosmetyków naturalnych do pielęgnacji twarzy i ciała całej rodziny. Wszystkie autorskie receptury powstały z głębi serca w trosce o skórę naszych najbliższych. Nasze kosmetyki czerpią swą moc prosto z natury. Bierzemy z niej to, co najlepsze i pragniemy odwdzięczyć jej się tym samym. Dlatego żaden z naszych produktów nie był testowany na zwierzętach, jak również żaden składnik nie był pozyskiwany ze szkodą dla środowiska. Ponieważ naszym jedynym celem jest dobro i zdrowie naszej skóry, nie pozwalamy sobie na żadne kompromisy w zakresie bezpieczeństwa naszych kosmetyków. Wszystkie nasze kosmetyki są przebadane dermatologicznie.

www.intopassion.pl/eco-market

Poszukiwanie wyjątkowych osób, odkrywanie ich historii to dla mnie wielka przyjemność. Każde spotkanie dostarcza mi ogromnej dawki pozytywnej energii. Mam nadzieje, że czytelniczki magazynu mają podobne wrażenia?
Historia Pani Ewy, które po trzydziestu latach pracy jako księgowa postanowiła wykorzystać swoją wiedzę na temat naturalnych składników i tworzy Domowy Kosmetyk.

www.rekodziennik.pl

W wydaniu sierpień 2017 ELLE poleca nasz krem do twarzy na dzień 30+

Marka stworzona przez byłą księgową, która po latach pracy w zawodzie, postanowiła poświęcić się swojej pasji — tworzeniu wyjątkowych i niepowtarzalnych kosmetyków naturalnych. Wszystkie produkty znajdujące się w asortymencie firmy są produkowane ręcznie, z najwyższej jakości surowców organicznych. Pojawiają się w krótkich seriach. Jako emulgator firma stosuje wyciąg z oliwy z oliwek, zaś jako konserwant — pozbawioną glutenowego białka substancję pochodzącą z kukurydzy niemodyfikowanej genetycznie.

www.idealna.pl

I Filar Kampanii „Dobre, bo naturalne”
Kosmetyki „homemade” – źródło naturalnych składników odżywczych.
Kosmetyki towarzyszą paniom na co dzień, jednak od dłuższego czasu widzimy trend sięgania po kosmetyki w 100 procentach naturalne, wykonane w domu, na bazie naturalnych składników.

www.swiatrolnika.info

Patrycja na swoim blogu tak napisała o nas :
…Jestem zachwycona tą ideą, uwielbiam takie zaskakujące historie ludzkie oraz możliwość inspirowania się kimś z pozoru zwykłym. Na stronie www.domowykosmetyk.pl znajdziecie dużo dobra, ale ja chciałam przestawić Wam dziś naturalne masło do ciała, które spokojnie może zastąpić masłabalsamy i inne kremy dla całej rodziny…

www.mamowato.pl

Za marką Domowy Kosmetyk stoi Ewa Rusin-Gazda, która przez 30 lat była księgową. Po tylu latach pracy w cyferkach i faktura postanowiła (za namową rodziny) dzielić się własnoręcznie robionymi kosmetykami wytwarzanymi z naturalnych składników.
Pani Ewa przez wiele lat nie była w stanie zrozumieć, dlaczego do wszystkich produktów są dodawane ulepszacze. Zaczęła robić wszystko sama. Na początku wędliny i chleba, a później… kosmetyki.

www.polki.pl

Odkrycia miesiąca – produkty listopada 2016
Scrub grejpfrutowy marki DOMOWY KOSMETYK to mazidło, które pokocha każda kobieta. Prócz tego, że cudownie pachnie, to przede wszystkim jest fantastycznym remedium na bardzo suchą skórę. Scrub zawiera cenne oleje (z pestek winogron, słodkiego migdała, kokosa i awokado), które natłuszczą i nawilżą skórę oraz zabezpieczą ją przed wysuszeniem.

www.magazyn-hamag.pl

5 POLSKICH MAREK KOSMETYKÓW NATURALNYCH, KTÓRE WARTO ZNAĆ
Przedstawiamy Wam kolejne polskie marki kosmetyków naturalnych, które warto znać. Ich kosmetyki są wolne od szkodliwych substancji, bezpieczne dla skóry i – co najważniejsze – skuteczne, sprawdziliśmy!

www.kupujepolskieprodukty.pl

Pani Ewa Rusin-Gazda – producentka marki Domowe Kosmetyki….
Głównymi naturalnymi składnikami, które tworzą Domowe Kosmetyki są masła, oleje roślinne oraz witaminy. Wszystko naturalne i zgodne z wymaganiami. Nie mają one parabenów, produktów z ropy naftowej, silikonu, sztucznych barwników czy zapachów.

www.pierwszeslysze.wordpress.com

Pani Ewa przez 30 lat pracowała jako księgowa, ale odkąd pamięta mierziły ją sztuczne składniki w produktach spożywczych i kosmetykach. Zamiast narzekać, zakasała rękawy i zaczęła wyrabiać kolejne produkty samodzielnie. Nim się obejrzała sama piekła chleb, kręciła sobie kremy do rąk, a nawet środki czystości do domu. Rodzina zachwycona coraz lepszymi kosmetykami, które wychodził spod jej rąk zachęcała do przekucia hobby w firmę.

http://bliss.natemat.pl/