REGULAMIN ZAKUPÓW W SKLEPIE INTERNETOWYM www.domowykosmetyk.pl


Sklep internetowy DOMOWY KOSMETYK działający pod adresem www.domowykosmetyk.pl, prowadzony jest przez :

Domowy Kosmetyk Ewa Rusin-Gazda 
ul. Koniuchy 21a/33, 87-100 Toruń,
NIP 8790011248, REGON 870034287. 

1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem Internetu. 
2. W celu złożenia zamówienia nie trzeba logować się. Po złożeniu zamówienia do kupującego zostaje przesłany mail potwierdzający zamówienie. 
3. Czas realizacji zamówienia: najpóźniej w ciągu trzech dni roboczych od wpływu pieniędzy na konto sklepu. 
4. Zamówienie nie opłacone w przeciągu 3 dni roboczych zostanie anulowane.
5. W przypadku niedostępności części towarów Kupujący jest niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje czy zamówienie ma być realizowane częściowo czy w całości anulowane. 
6. Ceny podawane są w polskich złotych i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez Klienta. 
7. Za zakupione towary Kupujący może wybrać jedną z poniższych form płatności:
- płatność PayU 
- zwykły przelew bankowy na konto sklepu 

8. Zamówiony towar wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej i firmy kurierskiej DPD, Inpost-paczkomaty. Wysyłka za granicę do wcześniejszego uzgodnienia. 
9. Koszty dostawy:
a) w przypadku płatności zwykłym przelewem, PayU
- przesyłka kurierska DPD od 13,99 zł
- paczkomat Inpost 14,99 zł
b) odbiór osobisty 0,00 zł po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: Toruń ul. Rynek Nowomiejski 19/1 
d) koszty dostawy dla firm przy zakupach hurtowych ustalane są wg wagi zamówienia. 
Darmowa wysyłka nie dotyczy zakupów hurtowych.
10. Zakupiony towar wysyłamy zapakowany w karton, owinięte folią bąbelkową i folią stretch-białą. Do zakupionego towaru dołączamy paragon lub na życzenie klienta fakturę VAT. 
11. Zwrot towaru zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny", Klient może zrezygnować z zakupionego towaru w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki. Zwrócony towar nie powinien posiadać śladów otwierania. Należy go odesłać z otrzymanym paragonem lub fakturą VAT. Pieniądze zostaną zwrócone na podany wcześniej numer konta bankowego po otrzymaniu przesyłki od Klienta w trybie natychmiastowym. 
12. Reklamację proszę odesłać na adres Domowy Kosmetyk ul. Koniuchy 21a/33, 87-100 Toruń. Sklep nie przyjmuje przesyłek za pobraniem. W przypadku uszkodzenia przesyłki w transporcie reklamacje będą rozpatrywane tylko w przypadku spisania protokołu szkodowego podpisanego przez odbiorcę i doręczyciela.
W przypadku wad ukrytych, zakupiony towar zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli nie będzie to już możliwe ( z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci Nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje inne dostępne towary w sklepie. Towar z wadami, które powstały podczas użytkowania nie z winy użytkownika, będzie wymieniony na taki sam – wolny od wad. Warunek – produkt przechowywany i używany zgodnie z zaleceniem producenta.
Wszystkie reklamacje zostaną rozpatrzone maksymalnie w ciągu 14 dni roboczych liczonych od dnia wpłynięcia do Sklepu reklamowanego towaru.
Koszty przesyłek reklamowanego towaru pokrywa Domowy Kosmetyk. 
13. Dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym Domowy Kosmetyk, są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych( Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy Klient ma prawo do wglądu, zmiany oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych. 
14.Spory wynikające z zawartych transakcji handlowych będą rozstrzygane w drodze polubownej. W przypadku braku porozumienia na drodze polubownej spór będzie rozstrzygany przez sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.