Przyczyny starzenia się skóry

Przyczyny starzenia się skóry

kosmetyki naturalne kosmetyki organiczne kosmetyki ekologiczne kosmetyki eko

Starzenie się skóry to proces rozpoczynający się już po około 25. roku życia. Prawda, że wcześnie? Aż trudno uwierzyć, jednak bardzo szybko widać pierwsze efekty – powolne pojawianie się zmarszczek, utrata jędrności, słowem: objawy, które warto zatrzymać, by mimo upływających lat nadal cieszyć się zdrową, młodą, promieniującą cerą.

Jakie, poza nieubłaganie upływającym czasem, są przyczyny starzenia skóry? Generalnie im więcej wolnych rodników na skórze, tym starzenie następuje szybciej i bardziej intensywnie. Gdy naturalne antyoksydanty przestają wystarczyć, warto dostarczyć im pomoc – kompleksowo działające kosmetyki zawierające naturalne substancje.

Brak czystego powietrza

Niestety, smog unoszący się nad niektórymi metropoliami oraz bezlitosne dla otoczenia kominy wielkich kombinatów przemysłowych to jak najgorszy krajobraz dla skóry. Trudno ją bowiem chronić przed stężonym zanieczyszczeniem powietrza, więc jeżeli mieszkasz w mieście, zadbaj o odpowiednią pielęgnację i regenerację. Na pewno masz odrobinę trudniej niż w obszarach mniej zurbanizowanych, ale to nie oznacza, że należy poddawać się dymom i dwutlenkowi węgla! Sięgając po naturalne kosmetyki, zmniejszysz oddziaływanie zanieczyszczeń atakujących Twoją skórę.

Papierosy

Szkodliwość palenia tytoniu jest dość oczywista. Częściej jednak mówimy o skutkach wewnętrznych – zniszczonych płucach, a nie o zewnętrznych objawach. Dym, a w szczególności substancje smoliste i nikotyna sprawiają, że rozwój wolnych rodników na skórze przybiera bardzo gwałtowną formę. Rzucając palenie, zwiększasz jednocześnie szanse dla swojej skóry.

Promienie ultrafioletowe

Proces starzenia się skóry pogłębia również nadmierne wystawienie ciała na słońce. Stanowi to proces tak zwanego fotostarzenia, czyli długotrwałego i regularnego narażenia skóry na działanie słońca, a co za tym idzie – promieni UV. Aby łagodzić skutki nadmiernej opalenizny i powstrzymywać starzenie, wybieraj kosmetykiekologiczne, delikatnie pielęgnujące i łagodzące skutki podrażnień, z zawartością naturalnych filtrów UV.

Dieta

To, co jemy, wpływa nie tylko na samopoczucie czyprzebyte choroby, ale również na wygląd zewnętrzny. Po cerze człowieka łatwo wywnioskować, jakich witamin mu brakuje. Czasami niewielka korekta diety, dołożenie nowego warzywa lub owocu zmienia postać rzeczy. W przyswajaniu witamin pomagają również wybrane kosmetyki z ekologicznym składem.