Eko kosmetyki i ich naturalny skład

Eko kosmetyki i ich naturalny skład

kosmetyki naturalne kosmetyki organiczne kosmetyki ekologiczne kosmetyki eko

Naturalne kosmetyki zdobywają coraz większą popularność wśród kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Każdy z nas docenia naturalne, nieinwazyjne rozwiązania, szczególnie w czasach, kiedy jedzenie, przedmioty codziennego użytku i kosmetyki właśnie – pełne są chemii, zabierającej naszemu życiu smak i często zdrowie.

Jak przygotowywane są naturalne kosmetyki

Domowe kosmetyki powstają w całości w domowych warunkach – bez konieczności używania ogromnych maszyn, oprogramowania i taśmy produkcyjnej. Wystarczy znajomość naturalnych substancji i ich właściwości, doświadczenie, kontakt z dostawcami surowców z całego świata i talent do odpowiedniego komponowania kremów, balsamów czy innych kosmetyków. Krótka data ważności produktów potwierdza, że są to mieszanki naturalne, nieutrwalane, zawierające wyłącznie dary natury w odpowiedniej proporcji i konsystencji.

Eko kosmetyki i ich składniki

Oczywiście, każdy produkt domowy kosmetyk różni się składem, ponieważ ma działać w inny sposób, jednak w wielu punktach oferty przewijają się podobne substancje, cenione na całym świecie za ich wyjątkowe właściwości. Oto najpopularniejsze i najbardziej znane:

 • Aloes – roślina, której właściwości gojące, łagodzące i regenerujące skórę znane są od tysięcy lat. Również w warunkach domowych można go hodować, jednak na efekty trzeba czekać latami. Aloes jako składnik kosmetyków to gwarancja naturalnej łagodności.
 • Ekstrakty z roślin (granatu, winogron, rumianku czy zielonej herbaty) – zawierają kwasy i witaminy, odmładzają, są antyoksydantami, silnie regenerują, zmiękczają, wzmacniają skórę. W zależności od konkretnej rośliny, właściwości są znane od pokoleń, również w polskiej tradycji.
 • Hydrolaty (wody kwiatowe) – znane z uniwersalnych właściwości wzmacniających skórę i łagodzących skutki chorób, zmęczenia, czy alergii. Walczą ze świądem, powolnym gojeniem, bakteriami.
 • Kwas hialuronowy – wytwarzany przez organizm człowieka w sposób naturalny, wiąże wodę w skórze, odpowiadając za jej jędrność i nawilżenie. Jego stężenie maleje wraz z wiekiem.
 • Masła naturalne (kakaowe, mango, oliwkowe, shea) – wspierają powstrzymywanie starzenia skóry, odżywiają, nawilżają i zmiękczają.
 • Oleje (np. arganowy, kokosowy, jojoba, ze słodkich migdałów, z pestek moreli, z pestek baobabu, z babasu) – wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym praktycznie od początku. Odżywiają i regenerują w naturalny sposób. Ich poszczególne rodzaje stanowią naturalną alternatywę dla chemicznych prób uzyskania podobnych efektów.
 • Maceraty ziołowe – wyciągi roślinne, zawierające organiczne enzymy, witaminy, kwasy i woski, doskonale nawilżają i uelastyczniają skórę.
 • Olejki eteryczne – kompozycje roślinnych koncentratów o korzystnym wpływie na skórę i zdrowie.

 • Spodobał Ci się ten artykuł?

  Sprawdź nasze naturalne kosmetyki!

  ODWIEDŹ NASZ SKLEP