Pielęgnacja

PODSTAWY PIELĘGNACJI: NATURALNE MYCIE TWARZY

Mycie twarzy wydaje się najprostszym etapem dbania o skórę. Robimy to właściwie od zawsze. Okazuje się jednak, że również tą częścią codziennej pielęgnacji rządzą pewne zasady. Stosowanie właściwej praktyki jest konieczne do odpowiedniego oczyszczenia cery, pozwala zachować jej promienność i zminimalizować stany zapalne oraz zapychanie porów.

W Domowym Kosmetyku pragniemy popularyzować organiczne kosmetyki do pielęgnacji. Nie byłoby przecież naszych produktów, gdyby nie chęć dbania o bliskich w sposób zdrowy i ekologiczny. Dlatego również w tym przypadku pokażemy Wam, jak proste i pożyteczne jest właśnie naturalne mycie twarzy. Najlepiej, aby było ono dwuetapowe – w pierwszej kolejności powinniśmy wykonać dokładny demakijaż, następnie zaś oczyścić twarz z nadmiaru sebum.

Naturalne mycie twarzy – po pierwsze demakijaż

Resztki nieusuniętego makijażu oraz zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska (a tych nie jesteśmy w stanie uniknąć, szczególnie żyjąc w miastach) w takim samym stopniu mogą szkodzić naszej skórze. Mogą powodować nie tylko zapychanie porów, ale też różnego rodzaju podrażnienia i stany zapalne. Zwłaszcza w nocy, kiedy skóra najszybciej się regeneruje (o regeneracji przeczytacie więcej w pierwszej części naszej mini serii o postawach dbania o skórę), powinna być dokładnie oczyszczona, dlatego demakijaż jest niezbędnym etapem wieczornej pielęgnacji.

Najprostszym sposobem na naturalny demakijaż jest mycie twarzy olejami. Do tego celu nie musicie nawet szukać specjalistycznych kosmetyków. Wystarczy, że dobierzecie najlepszy do swojej cery olej, który nie zapycha porów. Może to być chociażby olej słonecznikowy, który przy okazji dobrze radzi sobie również z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. W pierwszym etapie naturalnego mycia twarzy zwilżcie ją wodą, nałóżcie wybrany olej i wykonajcie delikatny masaż. Olej rozpuści pozostałości kosmetyków oraz zanieczyszczenia, dzięki czemu łatwiej pozbędziecie się ich ze skóry.

Naturalne mycie twarzy – drugi etap oczyszczania

Naturalne mycie twarzy olejami wymaga również drugiego etapu, w którym usuniemy wszystkie produkty, zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum z powierzchni skóry. Choć może sprawiać wrażenie nadmiernego utrudnienia, to dopiero dopełnienie olejowego demakijażu twarzy delikatnym kosmetykiem myjącym zapewni nam idealnie oczyszczoną cerę. Wybierzcie jak najłagodniejszy kosmetyk, np. w formie pianki, który będzie wolny od silnie działających detergentów. Jeżeli w następnym punkcie pielęgnacji zadbacie o przywrócenie odpowiedniego pH skórze, możecie zdecydować się nawet na mycie twarzy naturalnym mydłem.

Wyrównanie pH skóry i naturalna pielęgnacja

O tym, jak ważne jest zachowanie właściwego pH skóry, możecie przeczytać w poprzednim artykule z naszej serii o podstawach pielęgnacji. Utrzymywanie pH na poziomie fizjologicznym pozwala zachować zdrową cerę, która będzie sprawnie wykonywać swoje zadania. Dlatego niezbędnym elementem naturalnego mycia twarzy powinno być również tonizowanie jej w celu przywrócenia pH 5,5.

Na koniec warto również pamiętać o zastosowaniu organicznego kremu do twarzy, a jeśli skóra potrzebuje więcej substancji odżywczych, również pielęgnującego serum. Takie produkty znajdziecie naturalnie w Domowym Kosmetyku – koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepu, aby sprawdzić, co dobrego przygotowaliśmy specjalnie dla Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *