Higiena, Pielęgnacja

NATURALNE KOSMETYKI – SCRUBY

Skrub to rodzaj kosmetyku, którego głównym zadaniem jest złuszczenie zrogowaciałego i martwego naskórka. Cechą charakterystyczną tego rodzaju produktów jest fakt, że działają głównie powierzchniowo. Moc jaką posiadają sprawia, że skóra staje się promienna i gładka. Warunkiem idealnej skóry jest wybranie scrubu o odpowiedniej kompozycji. Zawartość produktu złożoną z wysokiej jakości składników, gwarantują tylko naturalne kosmetyki.

Organiczne drobinki ścierające

Głównym składnikiem, dzięki któremu scrub ma moc sprawczą, są ścierające drobinki. Wysokiej jakości scruby powstają z ekologicznych składników, naturalnego pochodzenia. Warto wybierać takie, które nie posiadają syntetycznych elementów w składzie. Im kompozycja scrubu bardziej zbliżona ku naturze, tym produkt skuteczniejszy i bezpieczniejszy dla skóry. Najlepiej zdecydować się na scrub, który składa się z organicznych drobinek ścierających, takich jak: zmielone pestki dyni, piasek czy cukier trzcinowy. Dzięki nim zapewniamy skórze naturalny i zdrowy peeling.

Oleje regenerujące

Poza drobinkami ścierającymi, niezbędne w składzie każdego scrubu są substancje wiążące. Warto zwrócić uwagę na to, aby posiadały one właściwości łagodzące i regenerujące. Skóra po peelingu wymaga odpowiedniej pielęgnacji, którą zapewnią scruby pochodzenia organicznego. Naturalne scruby są bogate w oleje z pestek winogron, kokosa, awokado czy słodkiego migdała. Świetnie natłuszczają i dają ulgę.

Substancje oczyszczające

Ostatnimi, ale równie ważnymi składnikami scrubów, są substancje oczyszczające. Ich zadaniem jest regulowanie produkcji sebum i walka z tłustą oraz trądzikową cerą. Wybieraj scruby złożone z naturalnych olejków oczyszczających, powstałych np. z cytryny czy rumianku.

Naturalne scruby mają zbawienne działanie dla skóry!

  • Złuszczają martwe komórki naskórka
  • Poprawiają krążenie
  • Wygładzają i eliminują toksyny
  • Poprawiają jędrność skóry
  • Nadają promiennego wyglądu skórze
  • Ułatwiają wchłanianie składników odżywczych w głąb skóry

Jeżeli jeszcze nie posiadasz w swoim małym spa naturalnego scrubu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Domowego Kosmetyka. W ofercie są aż 4 rodzaje produktu, każdy o innym, niebanalnym i relaksującym zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *