Ochrona

NA CZYM POLEGA KOMPLEKSOWA OCHRONA SKÓRY?

Ochrona skóry jest bardzo szerokim pojęciem, z którym każdy z nas może mieć zupełnie inne skojarzenia. Nic w tym dziwnego, ponieważ czynników, przed jakimi powinniśmy chronić nasz największy organ, jest całkiem sporo. Dla zdrowia skóry najlepsza jest kompleksowa ochrona, która będzie obejmować nie tylko zabezpieczenie skóry przed szkodliwym oddziaływaniem warunków zewnętrznych, ale też na przykład odwodnieniem.

Czytając poniższy artykuł dowiecie się, jakie obszary powinna obejmować pełna ochrona skóry i jaka jest nasza odpowiedź na te właśnie potrzeby.

OCHRONA SKÓRY PRZED PROMIENIOWANIEM UV

Ochrona przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych to podstawa. Powinniśmy o tym pamiętać nie tylko latem, kiedy stosowanie takiego zabezpieczenia skóry jest dla nas oczywiste, ale też o każdej innej porze roku, szczególnie wtedy, gdy dużo czasu spędzamy na powietrzu. W takim przypadku niezbędne są kremy i balsamy z filtrem, najlepiej mineralnym. Ale to nie jedyna metoda na ochronę skóry przed promieniowaniem UV. Naturalne filtry przeciwsłoneczne posiada też wiele naturalnych olejów, na czele z olejem z pestek malin, który w zależności od jakości surowca ma od 28 do 50 SPF. Również oleje wchodzące w skład naszych kremów ochronnych do twarzy dają delikatną ochronę przeciwsłoneczną. Olej kokosowy, awokado, olej ze słodkich migdałów i masło shea charakteryzują się filtrem ok. 4 SPF.

WOLNE RODNIKI NIE SĄ PRZYJACIÓŁMI SKÓRY

Ochrona przed wolnymi rodnikami wiąże się bezpośrednio z przeciwsłoneczną, ponieważ promieniowanie UV jest jednym z głównych wyzwalaczy wolnych rodników. Dlaczego warto się przed nimi chronić? Wolne rodniki naruszają naturalną barierę lipidową, która ma za zadanie chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi, oraz uszkadzają włókna kolagenowe. W efekcie ich działalności cera szybciej się starzeje, może wyglądać na poszarzałą i zmęczoną. Przeciwutleniacze, które mają zdolność wymiatania wolnych rodników, to między innymi witaminy C i E (tę drugą znajdziemy na przykład w oleju ze słodkich migdałów) i pełen polifenoli (oraz witaminy C!) ekstrakt z zielonej herbaty.

OCHRONA SKÓRY PRZED ZANIECZYSZCZENIAMI

Dla kompleksowej ochrony cery niezbędny jest jej płaszcz lipidowy, czyli warstwa naturalnego sebum, które tworzy na powierzchni skóry barierę zabezpieczającą ją przed kontaktem z zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego, przede wszystkim z powietrza. Są one, podobnie jak promieniowanie UV, odpowiedzialne za powstawanie wolnych rodników. Zdrowa, zrównoważona cera sama produkuje tę warstwę. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą rozregulować ten proces, jak choćby zmiany hormonalne czy nieprawidłowa dieta. Naturalną barierę ochronną możemy usuwać również sami, używając zbyt silnych środków myjących, dlatego płaszcz lipidowy powinniśmy uzupełniać. Do tego celu świetnie nadaje się oczywiście nasz krem ochronny do twarzy! W jego składzie znajdują się oleje, które nie tylko pielęgnują, ale też stanowią doskonałe źródło tłuszczy pomagających skórze w odbudowie warstwy lipidowej.

NATURALNE ŹRÓDŁO PIĘKNA, CZYLI… WODA

Drugim powodem, dla którego tak ważne jest zachowanie właściwej bariery ochronnej na skórze, jest jej zdolność do zatrzymywania wody. Odpowiedni poziom nawilżenia cery jest gwarancją pięknego wyglądu i pozwala uniknąć zaburzeń w funkcjonowaniu tego organu. Warstwa lipidowa zapobiega utracie wody z naskórka, co mogłoby doprowadzić do przesuszenia, zwiększyć widoczność zmarszczek i wrażliwość na uszkodzenia, również mechaniczne. Aby jeszcze lepiej nawilżyć skórę, warto stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym, który wiąże cząsteczki wody w miejscu jego nałożenia. Krem ochronny do twarzy z dodatkiem kwasu hialuronowego spowoduje więc, że cera będzie właściwie nawodniona, a cała paleta olejów zabezpieczy skórę przed ucieczką wody.

NATURALNA TARCZA PRZECIWKO BAKTERIOM

Nie możemy zapominać też o zabezpieczaniu cery przed drobnoustrojami. Jak jednak to zrobić? Niezastąpiona będzie oczywiście wspomniana przez nas warstwa lipidowa, która tworzy mechaniczną barierę, nie pozwalając bakteriom i wirusom na bezpośredni kontakt ze skórą. Niestety taka ochrona może nie być wystarczająca, dlatego w naszych kosmetykach ochronnych znajdziecie substancje, które mają lekkie działanie antybakteryjne. Olej kokosowy czy ekstrakt z zielonej herbaty poradzą sobie z drobnoustrojami, z którymi spotykamy się na co dzień i nie pozwolą na rozwój infekcji.

OCHRONA SKÓRY Z DOMOWYM KOSMETYKIEM

Aby pomóc naszym klientom w kompleksowej ochronie skóry, proponujemy stworzone właśnie do tego celu kremy do twarzy w dwóch wersjach. Pierwszy z nich to podstawowy krem ochronny, który w swoim składzie ma kompozycje najlepszych olejów, chroniący przed przesuszeniem skóry kwas hialuronowy i zieloną herbatę, a drugi to krem przeznaczony szczególnie dla cer wrażliwych, z dodatkiem cudownie łagodzącego hydrolatu z rumianku rzymskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *