Pielęgnacja, Uroda

WALKA Z WOLNYMI RODNIKAMI

Wolne rodniki są szkodnikami, które żerują na naszej skórze – pewnie obiło Ci się to o uszy, ale czy wiesz czym dokładnie one są, jak działają i w jaki sposób je zwalczać? W dzisiejszym wpisie omówimy ten temat, dając kilka praktycznych wskazówek w kontekście przeciwdziałania wolnym rodnikom. Twoja cera może być piękniejsza i zdrowsza!

Zagubione wolne rodniki na łowach

Na początek odrobina chemii. Atom tlenu, jak to atom, posiada elektrony w parzystej liczbie. W sytuacji, gdy pojedynczy elektron znika, atom szuka uzupełnienia, w jak najszybszym tempie, „okradając” z elektronu najbliższy zdrowy atom. Brzmi zawile? W rzeczywistości mechanizm jest prosty: skala szkodliwych działań wolnych rodników rośnie proporcjonalnie. Twój organizm to prawdziwy poligon wolnych rodników szczególnie, jeśli:

  • żyjesz w pośpiechu i stresie,
  • spożywasz duże ilości alkoholu,
  • palisz papierosy,
  • mieszkasz w zanieczyszczonej okolicy,
  • nieprawidłowo się odżywiasz,
  • masz tendencję do częstych infekcji.

Obecność wolnych rodników jest nieunikniona, nawet potrzebna, ale ich nadmiar zdecydowanie okazuje się szkodliwy. Długo by mówić o ich niekorzystnym wpływie na zdrowie – skupmy się zatem na urodzie. Przede wszystkim niszczą barierę lipidową, czyli warstwę tłuszczu naskórka. Efekt? Twoja skóra jest sucha i podrażniona, a włókna kolagenowe ulegają zniszczeniu, co przekłada się na wiotczenie i przyspieszone starzenie.

Antyoksydanty w darach natury

Do walki z wolnymi rodnikami należy wysłać antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze. Są to substancje, głównie roślinne, które zapobiegają i likwidują skutki chorób niszczących warstwę lipidową. Znajdziesz je w suplementach diety, choć o wiele lepiej wprowadzać je do posiłków i kosmetyków. Kosmetyków naturalnych – bo tylko one zawierają wyłącznie substancje, które zostały pozyskane bez przemysłowej obróbki i chemicznych dodatków. Chcąc zatrzymać wolne rodniki niszczące cerę, sięgnij zatem po kosmetyki organiczne, takie jak: kremy do twarzy, rąk i stóp, balsamy, scruby czy masła. Moc naturalnych preparatów jest tak silna dzięki koncentracji sprawdzonych, ekologicznych substancji.

Do takich składników zalicza się ekstrakt z granatu z kwasem Omega-5 działającym przeciwzapalnie, łagodząco, regenerująco i odmładzająco. Podobnie cenione są polifenole ukryte w naturalnym ekstrakcie z winogron, który przy okazji wspaniale nawilża. Walcząc z wolnymi rodnikami, zastosuj też kosmetyki zawierające ekstrakt z zielonej herbaty, hydrolat oczarowy, masło mango, masło oliwkowe, masło sheaolej babassu, olej z pestek moreli czy olej ze słodkich migdałów. Wymienione substancje są podstawą organicznych kosmetyków powstających w naszym domowym warsztacie. Dzięki temu masz pewność, że natura daje Ci maksymalne wsparcie w walce z wolnymi rodnikami, które prowadzą do destrukcji Twojej cery.

Wprowadź przeciwutleniacze do codziennej diety oraz pielęgnacji, bo piękno jest zdrowe, a zdrowie jest piękne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *