Bez kategorii

PREZENTY KOSMETYCZNE DLA NAJBLIŻSZYCH: JAK WYBRAĆ KOSMETYKI NA ŚWIĘTA?

Grudzień to ten wyjątkowy moment, kiedy jednym z zaprzątających wszystkie głowy tematów jest poszukiwanie prezentów świątecznych. Obdarowywanie bliskich jest wielką przyjemnością, jednak znalezienie podarków, które ucieszą i będą przydatne, nie zawsze jest proste. Kosmetyki na Święta to bardzo popularny pomysł na prezent. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze prezentów kosmetycznych, aby okazały się one strzałem w dziesiątkę.

ZASTANÓW SIĘ NAD POTRZEBAMI SKÓRY OBDAROWANEGO

Nic tak nie ucieszy bliskiej osoby, jak idealnie dobrany do jej potrzeb i upodobań prezent. Taki podarek świadczy o naszym zaangażowaniu w poszukiwania, przez co sprawia jeszcze większą przyjemność obdarowanemu. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór kosmetyków na świąteczny prezent pod kątem potrzeb skóry osoby, która będzie ich używać.

Najbezpieczniejszym wyborem są delikatne kosmetyki ochronne. Szczególnie ochronny krem o tej porze roku przyda się praktycznie każdemu. Tak samo kosmetyki nawilżające i regenerujące, jak na przykład masła do ciała – w zimie często jesteśmy narażeni na wysuszenie skóry, więc produkt otulający ciało nawilżającym filmem, stosowany codziennie po kąpieli, przyniesie poczucie ulgi. Również naturalne kremy do twarzy, ze względu na ich szerokie działanie pielęgnujące, będą dobrym rozwiązaniem. Na opakowaniach kremów naszej marki sugerujemy, dla jakiego wieku są one przeznaczone, lecz jest to tylko podpowiedź, a właściwy wybór powinien być podyktowany rzeczywistymi potrzebami skóry.

NIE KUPUJ ZBYT MOCNO DZIAŁAJĄCYCH KOSMETYKÓW

Staraj się nie kupować na prezent produktów o zbyt intensywnym działaniu, na przykład takich, które zawierają kwasy owocowe. Dlaczego o tym wspominamy? To, czy ktoś zdecyduje się na mocno działające kosmetyki, i czy jego skóra pozwala na ich stosowanie, jest kwestią bardzo indywidualną, a chcemy przecież, aby osoba obdarowana skorzystała ze swojego prezentu w pełni. We współczesnym świecie ogromnie ważna jest też, istotna również dla nas w Domowym Kosmetyku, kwestia niemarnowania produktów. Dlatego zawsze zachęcamy do robienia jak najlepiej przemyślanych prezentów.

ZWRÓĆ UWAGĘ, CZEGO DO TEJ PORY UŻYWAŁA BLISKA OSOBA

Najlepszym prezentem świątecznym będzie kosmetyk, który nasza bliska osoba polubi i którego chętnie będzie używać. Taką pewność da nam podarowanie jej produktów stosowanych przez nią na co dzień. Nie oznacza to, że musimy sztywno trzymać się tych marek, które już zna – otrzymanie prezentu to doskonała okazja na poznanie nowych kosmetyków, a nawet rozpoczęcie przygody z naturalną pielęgnacją. Jednak wybierając podarki, zdecydujmy się na znane typy produktów – osobie, która nigdy nie stosuje peelingów mechanicznych (bo na przykład woli łagodniejszą pielęgnację), za to uwielbia nawilżać swoją skórę, kupmy właśnie organiczny balsam do ciała.

Ta wskazówka jest również mocno powiązana z poprzednią, ze względu na zaniechanie kupowania kosmetyków, które potem będą niepotrzebnie zalegać na łazienkowych półkach. Skupienie się na stworzeniu zestawu prezentowego z kosmetyków, które na pewno sprawdzą się i będą wykorzystywane przez osobę obdarowaną, pozwala uniknąć nietrafionych podarków.

DOWIEDZ SIĘ, JAKIE ZAPACHY NAJBARDZIEJ LUBI OBDAROWANY

Wybierając kosmetyczne prezenty, często spotykamy się z kuszącymi zapachami, które kojarzą się ze świętami. Może być to piernik, cynamon, mandarynka lub kompozycja leśna, która „udaje” choinkę. Jednak nawet najcudowniejszy, w pełni naturalny kosmetyk, nie będzie chętnie stosowany, jeśli nie trafi w gust zapachowy użytkownika. Nie ma się co oszukiwać, tacy już jesteśmy – lubimy sobie sprawiać przyjemność podczas codziennej pielęgnacji, i nie ma w tym nic złego. Z tego powodu warto dowiedzieć się lub podpatrzeć, jakie nuty w kosmetykach preferują bliscy, których planujemy obdarować. Bezpiecznym rozwiązaniem jest też wybór produktów bezzapachowych lub o bardzo delikatnym zapachu.

SAMODZIELNIE DOBIERAJ ZESTAWY PREZENTOWE

Każdemu z nas zdarzyło się zapewne kupić choć raz w życiu, najczęściej w pośpiechu, zestaw gwiazdkowy z drogerii. Kosmetyki w takich pakietach są najczęściej dobrane do siebie pod kątem zapachu lub serii (mają te same składniki aktywne) i są pięknie zapakowane w ozdobny kartonik, więc wyglądają odświętnie i elegancko. Niestety, najczęściej produkty zestawiane są w taki sposób, że tylko jeden, główny kosmetyk jest wartościowy i praktyczny, pozostałe natomiast stanowią dodatek mający robić wrażenie. Pomyślcie, czy kiedykolwiek zużyliście do końca perfumowany balsam do ciała z takiego zestawu, który nie robił nic, a jedynie pachniał?

Zdecydowanie lepiej jest dobrać dla bliskich zestaw naturalnych kosmetyków, które może nie zawsze pasują do siebie, ale za to idealnie pasują do potrzeb i upodobań obdarowanego – po przeczytaniu tego artykułu wiecie już, jak to zrobić.

Jeżeli potrzebujecie konkretnych wskazówek, z jakich naturalnych produktów stworzyć swoje kosmetyczne zestawy prezentowe dla najbliższych, zapraszamy serdecznie na nasze profile społecznościowe na Facebooku i Instagramie – tam znajdziecie inspiracje i podpowiedzi, jakie kosmetyki na Święta warto wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *