Ochrona, Pielęgnacja

PODSTAWY PIELĘGNACJI: NATURALNE PH SKÓRY

Nasze kosmetyki powstały z potrzeby zapewnienia najbliższym naturalnej pielęgnacji. By móc je stworzyć, musieliśmy zdobyć olbrzymią wiedzę o potrzebach i zasadach funkcjonowania naszej zewnętrznej powłoki. Wiemy, że tylko zdrowa skóra gwarantuje należytą ochronę dla naszego organizmu, i tylko taka będzie prawdziwie piękna. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem, ponieważ zależy nam, aby nasi miłośnicy byli w stanie skompletować dla siebie świadomą pielęgnację, służącą zdrowiu i urodzie.

Jednym z podstawowych parametrów skóry, mających bezpośredni wpływ na prawidłowe funkcjonowanie, jest jej pH. Na pewno każdy z nas o nim słyszał, a większość wie, że ludzka skóra powinna mieć dość niskie pH, wahające się pomiędzy 4,5 a 6. Optymalne to 5,5, a więc nasza skóra powinna mieć lekko kwaśny odczyn. Czy wiemy jednak, jak na stan naszej skóry wpływa nieprawidłowe pH?

TYP SKÓRY A PH

Zachwianie równowagi kwasowo-zasadowej skóry burzy harmonię skóry. Prawidłowe pH zapewnia jej ochronę przed rozwojem niepożądanych bakterii, promieniowaniem słonecznym i szkodliwym oddziaływaniem warunków zewnętrznych. Cera o zbyt zasadowym odczynie to skóra sucha. Jest podatna na podrażnienia, choroby, bakterie i wirusy. Może mieć tendencję do tworzenia się suchych skórek, traci na jędrności, w efekcie szybciej widoczne są na niej pierwsze zmarszczki, również mimiczne.

Zbyt kwaśny odczyn skóry również można rozpoznać, biorąc pod uwagę występujące na jej powierzchni niedoskonałości. Taka cera ma najczęściej rozszerzone pory, nieobce jej również zaskórniki i nadmierny łojotok. Jedynym jej plusem jest młody wygląd i powolne starzenie się, jednak tym samym charakteryzuje się skóra normalna, o pH jak najbardziej zbliżonym do 5,5. Cera normalna z reguły wygląda zdrowo, spełnia swoje zadania, a prawidłowo pielęgnowana nie sprawia problemów.

JAK NATURALNIE ZADBAĆ O WŁAŚCIWE PH SKÓRY?

Ogromny wpływ na odpowiedni odczyn skóry ma stosowana przez nas dieta. Prawidłowa wartość pH różni się w zależności od tego, czy myślimy o całym organizmie, układzie pokarmowym, błonach śluzowych czy skórze. Ludzkie ciało ma jednak ogromne możliwości samoregulacji, a zapewnienie mu właściwych składników odżywczych pomaga usprawnić te procesy. Chcąc wspierać skórę w utrzymaniu właściwego pH, powinniśmy unikać przede wszystkim kawy i napojów gazowanych oraz zbyt dużych ilości mięsa i przetworzonej mąki. Do diety warto włączyć natomiast źródła zdrowych tłuszczy, czyli orzechy i ziarna, a także warzywa i owoce, w szczególności szpinak i jarmuż oraz cytrusy.

NATURALNA PIELĘGNACJA W TROSCE O PH 5,5

Stosowanie zdrowej diety to absolutna podstawa, nie należy jednak zapominać o pielęgnacji skóry od zewnątrz. Nasz płaszcz lipidowy, wytwarzany przez skórę, jest jednym z czynników chroniących jej prawidłowe pH, dlatego zachowanie tej naturalnej bariery jest szalenie ważne. Niestety, bardzo często usuwamy ją, stosując do kąpieli agresywne detergenty, pozbawiające nas nie tylko warstwy zdrowego sebum, ale tym samym również korzystnej flory bakteryjnej. Takie środki stosowane długotrwale mogą wysuszyć skórę twarzy i całego ciała, dlatego po każdym ich użyciu należy zastosować kosmetyk przywracający właściwe pH. Zastosowanie toniku lub hydrolatu w pielęgnacji twarzy powinno być więc rutyną, wielu z nas nie wyobraża sobie jednak codziennej kąpieli w tych kosmetykach. Z tego powodu warto zdecydować się na naturalną pielęgnację, o wiele łagodniejszą dla skóry naszego ciała.

DOMOWE KOSMETYKI DBAJĄ O BARIERĘ LIPIDOWĄ SKÓRY

Naruszoną warstwę lipidową skóry możemy odbudować, odpowiednio się odżywiając i stosując dobre kosmetyki pielęgnacyjne. W regeneracji tej naturalnej bariery pomogą produkty Domowego Kosmetyku do twarzy i ciała, które zawierają moc naturalnych olejów. Już po pierwszym ich użyciu skóra staje się gładsza, jest wyraźnie nawilżona i ukojona, a przy codziennym stosowaniu możemy zaobserwować długotrwałą poprawę jej stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *