Bez kategorii

JAK DOBRAĆ DLA SIEBIE IDEALNE EKOLOGICZNE KOSMETYKI?

Przy tak dużej różnorodności w branży produktów pielęgnacyjnych trudno jest wybrać te, które będą miały najkorzystniejsze działanie dla naszej skóry. Nawet jeżeli decydujemy się wyłącznie na ekologiczne kosmetyki, wachlarz dostępnych opcji jest obecnie tak szeroki, że często naprawdę nie wiemy, jaki produkt będzie dla nas najlepszy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak ogarnąć tak duży rynek kosmetyczny, sprawdź, jakie punkty powinieneś obowiązkowo przeanalizować w procesie wyboru kosmetyku oraz jaką radę mamy dla tych, którzy mają ochotę poświęcić tej decyzji trochę więcej czasu.

DLACZEGO ODPOWIEDNI DOBÓR EKOLOGICZNEGO, NATURALNEGO KOSMETYKU JEST TAK WAŻNY?

Produkty pielęgnacyjne mają za zadanie dbać o piękno i zdrowie naszej skóry, bardzo często również ją chronić. Aby pełniły swoją funkcję jak najlepiej, nie mogą nam szkodzić! Osoba z bardzo wrażliwą skórą, stosująca mechaniczne peelingi, które co prawda mogłyby pomóc jej z pozbyciem się nadmiaru łuszczącego się naskórka, bardzo szybko poczuje, że zbyt intensywnie działający kosmetyk tylko pogorszy stan jej cery. Wielu z nas ma również alergie na różnego rodzaju składniki. Właściwy wybór kosmetyku powinien uwzględniać te kwestie, a przecież nie przeszliśmy jeszcze do jego właściwości pielęgnujących!

Nie sposób też zapomnieć, że naturalne kosmetyki są z reguły droższe niż typowe drogeryjne produkty. Choć ich cena uzasadniona jest dobrym jakościowo składem i uczciwym podejściem producentów, nie zmienia to faktu, że skompletowanie ekologicznej pielęgnacji może być kosztowne. Dlatego warto dokonywać przemyślanych wyborów, aby kosmetyki służyły nam dobrze aż do dna słoiczka.

O CZYM PAMIĘTAĆ, WYBIERAJĄC EKOLOGICZNY, NATURALNY KOSMETYK?

Tych kroków nie powinniśmy pomijać nigdy. Niezależnie, czy kupujemy dla siebie kosmetyk naturalny, czy produkt drogeryjny i z jakiej półki cenowej, odpowiedni dobór zapewni nam właściwą pielęgnację.

Określ typ i problemy swojej skóry

Różne typy cery będą potrzebować innego rodzaju kosmetyków. Należy jednak pamiętać, że nie ma sztywnego podziału na skórę suchą, tłustą czy wrażliwą. Cera lubi zmieniać się w trakcie życia, pod wpływem dojrzewania, diety i wielu innych czynników.

Pokrewną kwestią są też problemy skórne, jakie mogą pojawiać się na chwilę lub na dłuższy czas. Skóra twarzy może wymagać zupełnie innej pielęgnacji niż ta na pozostałych partiach ciała. Również wybierając kosmetyk do dłoni czy stóp, poobserwuj te miejsca, ponieważ najczęściej to tam właśnie skóra ma wyjątkowe pielęgnacyjne wymagania. W tym artykule znajdziesz informacje o tym, w jaki sposób rozpoznać rodzaj swojej skóry.

Określ swoje potrzeby

Dobór kosmetyku będzie zależał również od tego, jaki tryb życia prowadzimy. Żyjąc w mieście, gdzie na co dzień stykamy się z zanieczyszczonym powietrzem, weźmy pod uwagę ochronne kremy i balsamy. Przebywając często w klimatyzowanych pomieszczeniach, na pewno będziemy potrzebować kosmetyku nawilżającego.

Przetestuj kosmetyki przez pewien czas

Dobrym rozwiązaniem jest zakup kosmetyków w małych słoiczkach, aby przetestować je przynajmniej przez kilka dni i sprawdzić, jak reaguje na nie nasza skóra. Cieszymy się, gdy nasze produkty trafiają idealnie w potrzeby klientów, dlatego próbki kosmetyków naszej marki możesz kupić w sklepie internetowym Domowy Kosmetyk pojedynczo lub w przygotowanych przez nas zestawach.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI O EKOLOGICZNYCH KOSMETYKACH?

Na koniec zostawiliśmy wskazówkę dla prawdziwych pasjonatów pielęgnacji i każdego, kto chciałby dowiedzieć się nieco więcej o produktach, jakie powinien stosować.

Jeśli masz nietypowy problem ze skórą lub Twoje dotychczasowe wybory kosmetyczne nie były zbyt trafne, udaj się po poradę do salonu urody czy nawet dermatologa. Również producenci ekologicznych kosmetyków mają ogromną wiedzę i chętnie doradzają klientom. Możesz napisać wiadomość z prośbą o poradę lub porozmawiać osobiście na wszelkiego rodzaju targach. Jeżeli chcesz spotkać się z nami, zaglądaj na nasz facebookowy profil. Tam dowiesz się, na jakie wydarzenia wybieramy się w najbliższym czasie. Gorąco zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *