Dla mężczyzn, Uroda

KOSMETYKI DLA NIEJ, KOSMETYKI DLA NIEGO… CZY ZAWSZE INNE?

Pogląd, że stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych jest domeną kobiet, a mężczyźni używają na co dzień jedynie mydła i kremu do golenia, na szczęście przechodzi w niepamięć. Co za tym idzie, panowie coraz chętniej sięgają po produkty korzystnie wpływające na zdrowie i wygląd skóry. Naturalne kosmetyki stają się uniwersalne, a na ich dobór wpływa nie to, kim jesteśmy, ale typ cery i indywidualne potrzeby.

W naszym sklepie, w zakładce dla mężczyzn, znajdziecie wybór kosmetyków, które mogą szczególnie przypaść do gustu panom. Jednak jest to jedynie drobna podpowiedź dla tych, którzy nie rozpoznają jeszcze zbyt dobrze swoich potrzeb. Wszystkie nasze produkty idealnie sprawdzą się u osób, które pragną najwyższej jakości, organicznej pielęgnacji.

JAKIMI KOSMETYKAMI MOŻESZ PODZIELIĆ SIĘ Z DRUGĄ POŁÓWKĄ?

Zalet dzielenia się kosmetykami z drugą osobą, mieszkającą pod jednym dachem, jest kilka. Wspólne korzystanie z pielęgnacyjnych specyfików, bez dzielenia na kosmetyki dla niej i kosmetyki dla niego sprawi, że zaoszczędzicie miejsce na łazienkowej półce. Zawsze będziecie mieć pod ręką tylko świeże produkty, które wykorzystane aż do denka pozwolą oszczędzić pieniądze. Wszak komu z nas nie zdarzyło się, że nie zdążył wykorzystać kosmetyku do momentu, w którym data jego ważności minęła?

Co prawda, nie zawsze stosowanie produktów po terminie będzie mieć negatywne skutki dla skóry. Jednak z czasem działanie substancji aktywnych może słabnąć, a w całym kosmetyku mogą rozwijać się bakterie, naniesione do opakowania przez nasze dłonie. Nadzwyczaj ważne jest to w przypadku kosmetyków naturalnych, które nie zawierają sztucznych konserwantów, wyjaławiających i utrwalających na niesłychanie długi okres. Im produkt jest świeższy, tym więcej dobrego przynosi naszej skórze. Spójrzmy więc, jakimi kosmetykami warto się dzielić.

BALSAM I MASŁO DO CIAŁA

Wszelkie pielęgnacyjne produkty do ciała, których podstawowym zadaniem jest nawilżenie, odżywienie i regeneracja skóry, są uniwersalne. Tym bardziej, jeśli są to w pełni naturalne kosmetyki. Ich działanie, oparte na starannie dobranych składnikach, zapewnia kompleksową pielęgnację każdego typu skóry. Normalizują cerę o różnych potrzebach, trafiając idealnie w obszary wymagające szczególnego traktowania.

SCRUB DO CIAŁA

W przypadku peelingów również nie istnieje żaden inny podział niż ten dotyczący rodzaju skóry. Do cery tłustej, bez problemów z wypryskami czy stanami zapalnymi, za to skłonnej do zrogowaceń, świetnie sprawdzi się cukrowy scrub do ciała. Jeśli jesteśmy posiadaczami wrażliwej skóry, która ma tendencję do wysuszania i podrażnień, powinniśmy zdecydować się raczej na peeling enzymatyczny lub kawitacyjny, a przy cerze wymagającej ujędrnienia i wygładzenia – chemiczny.

KREM DO RĄK ORAZ KREM DO STÓP

Śmiało możemy dzielić się również kremami do rąk i stóp. Naturalne kosmetyki do pielęgnacji tych wymagających obszarów zawsze powinny charakteryzować się właściwościami zapewniającymi skórze ochronę, regenerację i nawilżenie. Każdemu z nas przyda się zmiękczenie naskórka, które pozwoli uniknąć nieprzyjemnych pęknięć, otarć czy nadmiernego rogowacenia.

BALSAM DO UST

Nie zalecamy absolutnie wspólnego używania balsamów do ust, szczególnie tych w sztyftach. To kosmetyki, które podobnie jak np. szczoteczka do zębów, powinny być osobiste, przede wszystkim ze względu na stosowanie ich w pobliżu błon śluzowych. Balsam do ust znalazł się w tym zestawieniu z innej, prostej przyczyny. Bez względu na płeć korzystamy z tych samych produktów, nie ma tu powodu, aby wyszukiwać kosmetyki dla niego, inne niż kosmetyki dla niej.

MYDŁO DO GOLENIA

Mydło do golenia kojarzy się głównie z usuwaniem zarostu. Jednak nie tylko twarz przecież golimy. Czynność tą wykonują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zaletą organicznego mydła jest między innymi zmiękczanie skóry i włosów, co może być pomocne również w przypadku golenia nóg czy pach. W końcu żadne zacięcie się nie należy do przyjemnych doznań, prawda?

Zachęcamy zarówno panów, jak i panie, do zapoznania się z całą naszą ofertą naturalnych kosmetyków. Znajdziecie tu produkty idealne dla siebie i swojej drugiej połówki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *