Bez kategorii

KWAS HIALURONOWY – RATUNEK DLA SUCHEJ SKÓRY

Jest absolutnym must have naturalnej pielęgnacji. Powszechnie występuje w naszym organizmie i jest szalenie ważnym składnikiem zdrowej skóry. Uelastycznia i nawilża, pomaga w transporcie innych substancji odżywczych w głębsze warstwy naskórka. Jest w pełni biozgodny z naszą skórą, co oznacza, że nie powoduje alergii i podrażnień. Znajdziecie go w większości produktów Domowego Kosmetyku. O jakiej substancji mowa? Oczywiście o kwasie hialuronowym. Jakie są jego właściwości? Jaki ma wpływ na skórę i cerę?

Jak już wspomnieliśmy, kwas hialuronowy naturalnie znajduje się w ludzkim organizmie. Najwięcej, bo ponad połowa naszych zasobów tego składnika występuje w skórze. Istotną rolę odgrywa również jako składnik mazi stawowej, pozwalając zachować jej odpowiednią strukturę i tym samym jak najlepiej zabezpieczać chrząstki przed uszkodzeniami. Odpowiada między innymi za pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny oraz wzmacnianie wiązań włókien kolagenowych. Jednak to nie wszystko, ponieważ kwas hialuronowy działa wielotorowo. Jakie znaczenie ma więc dla naszej skóry?

NIEZASTĄPIONA PIELĘGNACJA Z KWASEM HIALURONOWYM

Jest substancją niezbędną dla zachowania zdrowia i dobrego wyglądu skóry. Prawidłowy poziom tego kwasu utrzymuje się w skórze do około 25 roku życia, potem zaczyna stopniowo spadać. Dlatego tak ważne jest rozpoczęcie uzupełniania jego poziomu odpowiednio wcześnie.

Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania dużej ilości wody zarówno w skórze, jak i na jej powierzchni. To, czy kwas działa powierzchniowo, czy wnika do głębszych warstw, zależy od wielkości jego cząstek, jednak w każdym przypadku wykazuje działanie nawilżające. Kwas wielkocząsteczkowy tworzy na powierzchni naskórka film, który chroni przed utratą wody. Dzięki takim właściwościom kwas hialuronowy jest pomocny w walce z suchą skórą (i suchymi skórkami!). Jednocześnie ma zdolność łagodzenia stanów zapalnych i kojenia podrażnień.

DOBROCZYNNE WŁAŚCIWOŚCI KWASU HIALURONOWEGO 

Nasz dzisiejszy bohater nie tylko nawilża, ale również zmiękcza i wygładza. Podczas stosowania kwasu hialuronowego w naturalnej pielęgnacji skóra wygląda młodziej i bardziej promiennie, wolniej też się starzeje. Odpowiedni poziom elastyny i kolagenu powoduje, że jest elastyczna i jędrna, a zmarszczki są płytsze i pojawiają się później.

Kwas hialuronowy wspomaga produkcję nowych komórek skóry, dzięki czemu ułatwia regenerację uszkodzonych tkanek i przyspiesza gojenie drobnych ran. Hamuje działanie wolnych rodników, a więc chroni przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, szybkim starzeniem skóry i chorobami nowotworowymi.

Obecność małocząsteczkowego kwasu hialuronowego w formule kosmetyku powoduje, że pozostałe substancje aktywne znajdujące się w jego składzie są lepiej przyswajane przez skórę. Dlatego warto wybierać naturalne kosmetyki z tym składnikiem. Możemy również pokusić się o dodawanie kwasu do posiadanych już produktów lub tworzenie własnych domowych kosmetyków na jego bazie.

KWAS HIALURONOWY W DOMOWYM KOSMETYKU

Ten pożyteczny składnik znajdziecie w naszych naturalnych kremach do twarzy, pod oczy i do rąk, a także w balsamie do ciała. Wybierając spośród dostępnych w naszym sklepie produktów, możecie skomponować dla siebie kompleksową, w pełni naturalną pielęgnację, która wykorzystuje wszystkie zalety kwasu hialuronowego. Stosując nasze kosmetyki, zadbacie o odpowiedni poziom nawilżenia skóry i jej właściwą ochronę oraz zapewnicie najlepsze warunki do odbudowy i regeneracji. A przy okazji będziecie wyglądać zdrowo, młodo i promiennie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *