Bez kategorii

NATURALNA MAJÓWKA Z DOMOWYM KOSMETYKIEM

Pogoda coraz bardziej nas rozpieszcza i zachęca do spędzania czasu poza domem. Wiosną i latem praktycznie co miesiąc mamy okazję do zorganizowania sobie dłuższego weekendu. Większość z nas właśnie w nadchodzącym sezonie wybiera się również na urlop. W czasie wyjazdu nie musimy rezygnować z organicznych kosmetyków. Co więcej, jest to doskonała okazja, aby takie organiczne produkty lepiej poznać i na stałe wprowadzić je do naszej codziennej pielęgnacji. Jakie kosmetyki naturalne przydadzą się w podróży?

Idealnym rozwiązaniem na krótkie i długie wyjazdy są przygotowane przez nas zestawy podróżne. Naturalne kosmetyki w opakowaniach o mniejszych pojemnościach zmieszczą się do każdego bagażu. Jednocześnie stanowią dobrą bazę do rozpoczęcia przygody ze zdrową pielęgnacją.

JAKIE ORGANICZNE KOSMETYKI ZNAJDZIECIE W NASZYCH ZESTAWACH PODRÓŻNYCH?

Kremy do twarzy na dzień i na noc – to absolutna podstawa pielęgnacji. Dzięki małym słoiczkom możemy stosować kompleksową pielęgnację twarzy na urlopie, nawet jeśli chcemy ograniczyć swój bagaż do minimum.

Krem do rąk i krem do stóp – podczas intensywnego spędzania czasu na wyjeździe te kosmetyki często okazują się niezbędne. Pomagają w regeneracji i nawilżeniu skóry narażonej na piasek, słoną morską wodę czy drobne otarcia powstałe podczas górskich wędrówek.

Balsam i masło do ciała – w naszych zestawach podróżnych znajdziecie zarówno balsam, jak i masła do ciała. Jednak na cieplejsze dni zdecydowanie polecamy ten pierwszy naturalny kosmetyk. Nasz balsam ma lekką konsystencję i idealnie się wchłania, nie pozostawiając na skórze filmu. Na dodatek obłędnie pachnie orzeźwiającą zieloną herbatą.

CZYM UZUPEŁNIĆ SWOJĄ NATURALNĄ KOSMETYCZKĘ NA WYJAZD?

Delikatne mycie – w urlopowej kosmetyczce nie może zabraknąć naturalnego kosmetyku do mycia ciała i włosów. Pamiętajmy, aby szukać produktów, które nie zawierają sztucznych konserwantów i zapachów, parabenów czy silnych detergentów.

Naturalny repelent – podczas wycieczek po lesie często możemy być narażeni na bliskie spotkania z owadami, dlatego warto stosować środek, który je odstraszy. Możemy wybrać do tego celu naturalny olejek, którego zapachu owady nie lubią, np. z trawy cytrynowej, eukaliptusowy, z mięty pieprzowej czy lawendowy.

Ochrona przed słońcem – o niej nie możemy zapomnieć przez cały sezon, ale na wyjazdach, kiedy najwięcej czasu spędzamy na zewnątrz, jest absolutnie niezbędna. Nasze organiczne kosmetyki zawierają oleje, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Jeśli jednak wybieramy się w ciepłe kraje, zaopatrzmy się w mocny filtr, który dodatkowo ochroni skórę przed przykrymi konsekwencjami długotrwałego opalania.

Tak przygotowani, z zestawem podróżnym Domowego Kosmetyku spędzimy swój wolny czas zdrowo i naturalnie. Czego więcej może potrzebować nasza skóra?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *