Bez kategorii

EKOLOGICZNE KOSMETYKI – 8 ZALET ICH STOSOWANIA

Z pojęciem kosmetyków ekologicznych spotkał się właściwie każdy. Co jednak czyni je tak wyjątkowymi i dlaczego powinniśmy je stosować?  Poznaj 8 zalet kosmetyków ekologicznych.

Kosmetyki ekologiczne mają w swoim składzie jedynie naturalne surowce pochodzenia roślinnego. Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, co wyklucza na przykład stosowanie pochodnych ropy naftowej. Nie mogą być również testowane na zwierzętach. Są szczególną grupą, ponieważ aby były nazywane tym mianem, muszą być wytwarzane ze składników pochodzących z certyfikowanych, ekologicznych upraw.

Jakie są zalety ekologicznych kosmetyków?

1. BRAK SZKODLIWYCH SUBSTANCJI W SKŁADZIE KOSMETYKU

Kosmetyki ekologiczne nie mają w składzie żadnych sztucznych substancji, silikonów, parabenów, czy syntetycznych barwników i konserwantów. Oprócz tego ich składniki muszą pochodzić z upraw, w których nie używa się pestycydów i szkodliwych nawozów. Oznacza to, że w formule kosmetyku nie znajdziemy związków mogących mieć negatywny wpływ na nasz organizm.

2. ZDROWIE I BRAK PODRAŻNIEŃ

Prosty, naturalny skład tego typu kosmetyków gwarantuje, że są one w pełni bezpieczne dla zdrowia, a brak syntetycznych dodatków zapobiega powstawaniu podrażnień skóry. Kosmetyki ekologiczne, wbrew powszechnym opiniom, mogą jednak uczulać. Naturalne składniki mogą być, jak każda substancja występująca w przyrodzie, potencjalnymi alergenami. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiej alergii jest jednak stosunkowo niewielkie, a jeśli pomyślmy o tym, jak dużej ilości szkodliwych substancji unikamy, stosując kosmetyki ekologiczne, rachunek wydaje się prosty.

3. NATURALNY SKŁAD GWARANCJĄ SKUTECZNOŚCI

Kosmetyki ekologiczne i organiczne to produkty składające się z najwyższej jakości naturalnych substancji, różnego rodzaju olejów roślinnych, wyciągów i hydrolatów. Sekret swojego działania czerpią wprost z natury, dlatego są nie tylko bezpieczne, ale również niezwykle skuteczne.

4. EKOLOGICZNE KOSMETYKI NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Producenci kosmetyków ekologicznych to ludzie, którzy tworzą swoje produkty z prawdziwą pasją. Dzięki rzetelnemu podejściu małych manufaktur możemy mieć pewność, że pielęgnacja, której używamy, spełnia najwyższe standardy jakości.

5. TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE

Używając ekologicznych kosmetyków, dbamy o otaczający nas świat. Produkcja naturalnych składników oraz gotowych kosmetyków nie przyczynia się do wzrostu zanieczyszczenia środowiska. Jeśli dodatkowo wybieramy kosmetyki w szklanych opakowaniach, redukujemy ilość pozostawianych po sobie szkodliwych odpadów, których nie da się recyklingować.

6. DUŻY WYBÓR KOSMETYKÓW, RÓWNIEŻ DLA MĘŻCZYZN

Obecnie na rynku mamy tak szeroki wybór ekologicznych kosmetyków, że z pewnością każdy z nas dobierze odpowiednie dla siebie. Bez problemu znajdziemy nie tylko produkty uniwersalne, jak kremy czy masła do ciała, ale też na przykład kosmetyki służące męskiej pielęgnacji, czyli między innymi preparaty do golenia.

7. ŁATWO DOSTĘPNA PIELĘGNACJA

W pełni naturalnych kosmetyków nie trzeba już szukać w szczególnych miejscach, ponieważ są bardzo łatwo dostępne. Bez problemu odnajdziemy je w sklepach stacjonarnych. Jeszcze większy wybór ekologicznych kosmetyków zapewniają nam sklepy internetowe rodzimych producentów. Ich produkty możemy poznać bliżej na coraz popularniejszych targach tematycznych, które odbywają się regularnie w każdym większym mieście.

8. WSPIERANIE LOKALNYCH PRODUCENTÓW

Ostatnia zaleta kosmetyków ekologicznych w tym zestawieniu. Wybierając eko kosmetyki wspierasz polskie firmy, większe i mniejsze manufaktury, które tworzą swoje produkty z miłością i prawdziwym zaangażowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *