Ochrona, Pielęgnacja

ROLA ŚWIATŁA W KOSMETYCE: JAKI MA ZWIĄZEK Z NATURALNYMI KOSMETYKAMI?

Światło słoneczne daje nam życie. Jest niezbędne do funkcjonowania roślin, więc pośrednio, bez niego nie mogłyby funkcjonować praktycznie żadne organizmy na naszej planecie. Również człowiek, choć jest zdolny do życia w ciemnościach przy odpowiedniej suplementacji, na dłuższy czas nie mógłby zachować w ten sposób zdrowia. Różne rodzaje światła są powszechnie wykorzystywane we współczesnej kosmetyce. My znaleźliśmy sposób, aby wykorzystać dobroczynne działanie światła słonecznego w codziennej, domowej pielęgnacji. Jak fioletowe szkło, w które zamykamy nasze Serum do twarzy z witaminą C i koenzymem Q10 oraz Olejek do brody i po goleniu, wpływa na te naturalne kosmetyki?

ŚWIATŁO W SŁUŻBIE NASZEJ URODY

Światło wykorzystujemy obecnie w wielu rodzajach zabiegów kosmetycznych. Zaczynając od laserów frakcyjnych, które podgrzewają tkanki, aby wywołać w nich mikrouszkodzenia, pobudzające produkcję kolagenu i tym samym skórę do odnowy i regeneracji blizn, przebarwień i drobnych zmarszczek, przez lasery CO2, pomagające w usuwaniu brodawek czy włókniaków, aż po o wiele bezpieczniejsze światło pulsacyjne (IPL), które dzięki mechanizmowi działania nie rozgrzewa tak mocno skóry i jest wykorzystywane do epilacji owłosienia. Powszechnie stosuje się też systemy VPL, które stymulują uwalnianie tlenu w skórze i syntezę kolagenu, przez co odmładzają skórę, zamykają pory i naczynka, poprawiają napięcie skóry i jej koloryt, a także redukują zmiany trądzikowe i zmarszczki. Podobne działanie ma, wykorzystywana w kosmetyce od stosunkowo niedawna, terapia światłem LED, która pobudza szereg mechanizmów i przemian zachodzących w komórkach skóry, na których skutek dochodzi do rozjaśnienia przebarwień, wygładzenia i wzrostu nawilżenia skóry, odświeżenia i dotlenienia jej, a także spłycenia zmarszczek i poprawy napięcia skóry.

CO JEDNAK Z NATURALNYMI KOSMETYKAMI?

Chociaż wszystkie te zabiegi stosowane są w kosmetyce od lat i przy zachowaniu ściśle określonych zasad poddawanie się im jest w pełni bezpieczne, kojarzą się nam raczej dość inwazyjnie i mało naturalnie. W Domowym Kosmetyku stawiamy przede wszystkim na zdrową, organiczną pielęgnację. Jako producent kosmetyków do użytku domowego skupiamy się oczywiście na rozwoju właśnie tej gałęzi i cały czas szukamy coraz lepszych rozwiązań, które pozwolą nam w pełni wykorzystać moc składników pochodzących wprost z natury. Z tego samego powodu nie używamy w formułach naszych kosmetyków żadnych sztucznych substancji konserwujących. Pragniemy jednak, aby nasze produkty mogły dobrze służyć Wam przez cały okres ich stosowania. Dlatego bardzo ucieszyło nas, kiedy podczas szukania opakowań do naszych nowości, czyli Olejowego serum do twarzy z witaminą C i koenzymem Q10 oraz Olejku do brody i po goleniu, trafiliśmy na wyjątkowe buteleczki wykonane z fioletowego szkła.

CZYM JEST FIOLETOWE SZKŁO I SKĄD SIĘ WZIĘŁO?

Fioletowe szkło znane było już w starożytnym Egipcie. W wykonanych z niego pojemnikach przechowywano wówczas żywność, leki oraz drogocenne olejki i maści. Potem stosowali ten surowiec również średniowieczni alchemicy. Naturalną koleją rzeczy fioletowe szkło było w późniejszym okresie używane przez producentów kosmetyków do ich przechowywania, jednak wysoki koszt jego produkcji spowodował, że po II wojnie światowej pojemniki z tego materiału przestały być produkowane. Współcześnie fioletowe szkło wraca do łask i jest coraz częściej stosowane przez twórców wysokiej jakości kosmetyków. Produkowane jest w procesie topienia w temperaturze 1200-1300°C piasku kwarcowego z dodatkiem związków manganu. Mangan używany jest do uzyskania odpowiedniej barwy, która filtrując światło docierające do znajdujących się w pojemnikach z fioletowego szkła produktów, odpowiada za jego niezwykły wpływ na tę zawartość.

JAK ŚWIATŁO FIOLETOWE WPŁYWA NA PRODUKTY?

Promieniowanie słoneczne dzieli się na kilka zakresów, czyli światło widzialne, ultrafioletowe i podczerwień. Z ultrafioletu możemy dodatkowo wyróżnić 3 typy promieniowania, w zależności od długości fali: UVA, UVB i UVC. Dwa pierwsze typy wykazują szkodliwe działanie na organizmy żywe – na skutek ekspozycji na promieniowanie UVA i UVB dochodzi do mutacji genetycznych w komórkach (u człowieka może prowadzić do rozwoju nowotworów skóry) oraz przyspieszenia procesów rozkładu. Przeciwnym działaniem charakteryzują się za to promienie UVC i podczerwień. Mają one między innymi zdolności do odwracania szkodliwych procesów, zachodzących w obecności promieniowania UVA i UVB.

Fioletowe szkło przepuszcza do wewnątrz opakowania, które jest z niego wykonane, wyłącznie to korzystne dla produktów promieniowanie (czyli UVC i podczerwień). Takie światło ma szereg dobroczynnych właściwości, dzięki którym naturalne kosmetyki mogą być jeszcze bardziej wartościowe. Przede wszystkim światło takie zabija drobnoustroje, czyli, innymi słowy, dezynfekuje znajdujący się w opakowaniu z fioletowego szkła produkt. Proces ten zachodzi cały czas. Nie tylko podczas produkcji kosmetyku, ale też za każdym razem, kiedy buteleczka jest wystawiona na działanie światła słonecznego. Powoduje to, że umieszczony w niej kosmetyk przez cały okres użytkowania pozostanie biologicznie czysty, nawet w sytuacji, jeśli niechcący przeniesiemy do niego drobnoustroje, np. na dłoniach.

Dzięki takiemu działaniu nie ma potrzeby stosowania w naturalnych kosmetykach, przechowywanych w pojemnikach z fioletowego szkła, sztucznych konserwantów ani poddawania ich obróbce cieplnej. Ta ostatnia mogłaby osłabić właściwości drogocennych substancji, z których zbudowana jest formuła produktów Domowego Kosmetyku. Brak chemicznych środków konserwujących to jedna z naszych idei, ponieważ chcemy, aby nasze kosmetyki były zdrowe i w pełni bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Dodatkowo światło fioletowe spowalnia procesy psucia się produktów, tym samym zachowując ich świeżość i wydłużając okres ich przydatności do użytku oraz pomaga zachować ich intensywny i oryginalny, zaczerpnięty z natury, zapach.

REWOLUCJA W ŚWIECIE NATURALNYCH KOSMETYKÓW

Jest nam niezwykle miło dołączyć do nielicznego grona producentów, wykorzystujących ten rewolucyjny surowiec, jakim jest fioletowe szkło, do pakowania kosmetyków. Cieszymy się, że możemy zapewnić Wam coraz lepszą jakość produktów – już przecież najlepszych, bo pochodzących wprost z natury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *