Bez kategorii

KOSMETYCZKA MINIMALISTY – JAKIE EKOLOGICZNE KOSMETYKI POWINNY SIĘ W NIEJ ZNALEŹĆ?

PRZEZ: DOMOWY KOSMETYKminimalizm w pielęgnacjiminimalizm pielęgnacyjnyskip careekologiczne kosmetykinaturalne kosmetyki

Minimalizm jest trendem, który na dobre zadomowił się już w społeczeństwie i zatacza coraz szersze kręgi. Stosowanie ekologicznych kosmetyków to logiczna konsekwencja takiego stylu życia.

Chęć na ograniczanie konsumpcji i ilości przedmiotów wokół siebie to odpowiedź na zmęczenie przeładowanym rynkiem i natłokiem otaczających nas reklam. Gigantyczny wybór kosmetyków w sklepach powoduje trudności z doborem odpowiedniej pielęgnacji. Próbowanie ciągle nowych, niesprawdzonych kosmetyków może przynieść problemy, takie jak chociażby alergie, i zmniejsza szanse na osiągnięcie oczekiwanych efektów. Opracowanie sobie podstawy czystej pielęgnacji to idealne rozwiązanie, które pomoże uspokoić skórę. Zapewni jej dostarczenie naturalnych składników, które nie zrobią skórze krzywdy. To także powrót do tradycyjnych, zdrowszych metod pielęgnacji, stosowanych przez nasze mamy i babcie.

Możemy opierać się jedynie na preparacie do mycia, dezodorancie i paście do zębów, ale mądry minimalizm to też szanowanie własnej skóry, aby służyła nam bez problemów, redukcja szkodliwych substancji i czasu przeznaczanego na pielęgnację. Możemy to uzyskać dzięki dobraniu wielofunkcyjnych środków, które będą miały kilka zastosowań.

Spójrzmy, jakim ekologicznymi kosmetykami warto się zainteresować, budując swoją minimalistyczną kosmetyczkę:

DOMOWA PASTA DO ZĘBÓW

Prostą pastę zrobimy sami, korzystając z produktów, które znaleźć można w najbliższym większym sklepie. Jako bazy potrzebujemy oleju kokosowego, dodajemy do niego odrobinę sody oczyszczonej i olejku goździkowego. Ten ostatni powinien być dostępny w każdej aptece.

EKO DEZODORANT

Kupując składniki na pastę do zębów, mamy prawie gotową recepturę na dezodorant. Wystarczy zmieszać olej kokosowy z sodą oczyszczoną i skrobią ziemniaczaną w proporcjach 4:3:3.

DEMAKIJAŻ TO PODSTAWA!

Jeżeli używamy makijażu, jego zmycie to bardzo ważny krok w wieczornej toalecie. Absolutnie nie można go pomijać w celu uproszczenia pielęgnacji. Środki do mycia twarzy mogą nie poradzić sobie z resztkami kosmetyków. Dlatego warto sięgnąć po oleje, które pomogą pozbyć się składników makijażu rozpuszczalnych w tłuszczach. Demakijaż nie zwalnia nas jednak z mycia twarzy innym środkiem, który z kolei zemulguje tłuszcze i usunie je ze skóry wraz z zanieczyszczeniami.

EKOLOGICZNE KOSMETYKI DO MYCIA

Jeżeli wybierzemy do mycia odpowiedni kosmetyk naturalny, prawdopodobnie będzie on dobry zarówno do twarzy, jak i całego ciała. Spróbuj naturalnych mydeł, tworzonych przez małe firmy, na przykład na bazie oliwy z oliwek. Takie mydło doskonale pielęgnuje i nawilża skórę.

BALSAM DO CIAŁA NIE ZAWSZE KONIECZNY

Przy stosowaniu nawilżającego, ekologicznego kosmetyku do mycia bardzo możliwe jest, że nie będziemy w ogóle potrzebować balsamu do ciała. Może wystarczyć też czysta oliwa z oliwek lub inny olej. Jeśli jednak skóra wymaga szczególnej uwagi, postawmy na naturalne masło do ciała o minimalistycznym składzie, czyli zawierające jedynie wyselekcjonowane, pielęgnacyjne składniki.

KREM DO TWARZY NIEZASTĄPIONY

To kosmetyk, z którego nie powinniśmy rezygnować, ponieważ skóra twarzy to jeden z najwrażliwszych obszarów. W tej kwestii nie silmy się na minimalizm i nie wybierajmy jednoskładnikowej pielęgnacji. Krem do twarzy ma za zadanie kompleksowo ją pielęgnować i zapewnić skórze wszystkie potrzebne składniki.

EKO SCRUB

Mało kto może sobie pozwolić na rezygnację ze scrubu. Możemy wykonać prosty zabieg z cukru i oleju koksowego lub zdecydować się na pielęgnujący, naturalny peeling do ciała, dzięki któremu nawilżymy skórę i nie będziemy mieć konieczności stosowania balsamów.

PIELĘGNACJA UST – BOGACTWO WYBORU

Usta to szczególna część ciała i należy jej się wyjątkowa ochrona i pielęgnacja. Jeżeli zależy nam na zmniejszeniu ilości kosmetyków, możemy stosować zamiast balsamu między innymi miód czy lanolinę. Minimalistyczne w składzie są też balsamy do ust Domowy Kosmetyk, które zawierają tylko najlepsze, pielęgnujące oleje.

EKOLOGICZNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW

Często możemy stosować jeden środek do mycia ciała i włosów. Nie koniecznie będzie to żel z drogerii z mnóstwem SLS-ów. U wielu osób do mycia włosów sprawdzi się naturalne mydło, na przykład wspomniane wcześniej oliwkowe. Pielęgnację również możemy wykonać jednym składnikiem, jeśli zdecydujemy się na olejowanie. W sieci możemy znaleźć mnóstwo opracowań, jak dopasować rodzaj pielęgnacji do rodzaju włosów. Przyjrzyj się swoim, aby dowiedzieć się, jakie środki możesz na nie stosować, aby podejść do pielęgnacji włosów minimalistycznie, a jednocześnie skutecznie.

Odnalezienie swojego idealnego zestawu minimalistycznej pielęgnacji zapewni nam oszczędność czasu i miejsca na półce, a sama droga do jego opracowania to fascynująca przygoda dla każdego miłośnika ekologicznych kosmetyków. Będziemy mieć okazję, aby poznać zaskakujące nieraz działanie naturalnych substancji, a przede wszystkim nauczyć się sporo o naszej skórze i jej potrzebach. My w Domowym Kosmetyku czujemy się zachęceni, a Wy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *