Uroda

NATURALNE PIĘKNO W TRZECH KROKACH

W zdrowym ciele zdrowy duch? To prawda. Ale dobrze czujemy się również dzięki temu, jak wyglądamy. W żadnym razie nie chodzi o wygląd ściśle dopasowany do konkretnego kanonu, ale o zadowolenie z efektów podjętych kroków. A żeby prezentować się naturalnie pięknie, potrzebne są przede wszystkim 3 działania: zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna oraz odpowiedni dobór stosowanych kosmetyków.

1. Właściwa dieta

W ostatnich latach zdecydowanie częściej mówi się o odżywianiu. Wpływa na to zwiększone zainteresowanie gotowaniem jako takim, a także większa ciekawość gastronomiczna, szeroki dostęp do produktów spożywczych z całego świata czy popularyzacja kreatywnych przepisów przez znanych kucharzy i telewizyjne gwiazdy. Zajadanie się nowymi przysmakami jest bardzo ciekawym zjawiskiem, choć nie zawsze ma związek ze zdrowym żywieniem.

Właśnie zainteresowanie dietami i zmianą nawyków żywieniowych sytuuje się na drugim biegunie aktualnych trendów. Polacy zauważalnie zmieniają swoje dotychczasowe zwyczaje kuchenne. Usuwają z posiłków gluten, laktozę, niezdrowe tłuszcze, cukry prosty… Pamiętajmy również, że wiele osób stosuje restrykcyjne diety ze względu na profesjonalne uprawianie sportu, wyznawaną religię lub chorobę, która wyklucza niektóre składniki.

Jeżeli cierpisz na celiakię, cukrzycę czy inne schorzenia, zapewne już wiesz, co możesz, a czego nie powinnaś spożywać. Zastanówmy się jednak, jak jeść, gdy nie jest się chorym, a po prostu zachodzi pragnienie zdrowego odżywiania, także dla poprawy urody. Cóż, wbrew pozorom, to nie jest takie trudne. Podstawą jest samodyscyplina i konsekwencja.

Najlepsze efekty daje regularność spożywania posiłków w liczbie 4-5 dziennie. Mitem jest konieczność zaprzestania jedzenia o godzinie 18.00. Jeść należy przestać około 2-3 godzin przed snem. Najlepszym wzorcem pozostaje znana z czasów szkoły piramida żywienia. Powinniśmy jeść dużo warzyw, nawet zimą, gdy do dyspozycji w przypadku wielu roślin pozostają mrożonki czy produkty w jakiś sposób zakonserwowane. Owoce też są źródłem cennych składników, ale i cukrów. Dlatego należy jeść ich mniej niż warzyw i raczej o wczesnych porach, gdyż wieczorem powodują… tycie.

Ważny jest umiar i zdrowy rozsądek. Mięso, tłuszcze nasycone czy nabiał nie zaszkodzą pięknu, o ile się nimi nie przejadasz. Uważnie podchodź do rewelacji w rodzaju nabiałów z zerową zawartością tłuszczu. Ogranicz spożycie słodyczy, słodzonych napojów, a także produktów wysokoprzetworzonych. Dobrze jest skonsultować indywidualną dietę ze specjalistą – z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji i potrzeb. Wtedy osiągnięcie pożądanej wagi i poprawa wyglądu skóry są o wiele łatwiejsze.

2. Aktywny tryb życia

Sport to zdrowie, przynajmniej jeśli chodzi jego rekreacyjną formę! Korzyści aktywności fizycznej dla wyglądu są oczywiste:

  • lepsza przemiana materii;
  • skuteczniejsze natlenienie komórek;
  • minimalizacja tkanki tłuszczowej (zrzucanie zbędnych kilogramów!;
  • zwiększona motywacja do szeroko rozumianego, zdrowego trybu życia.

Nie każdy chce i może być wyczynowcem. W pewnym wieku pojawiają się wiadome ograniczenia. Ale czy to powód, żeby sprowadzać aktywność fizyczną do chodzenia po sklepach? W żadnym razie! Fitness, pilates, joga, gimnastyka, sporty drużynowe, bieganie, nordic walking, jazda na rowerze, na nartach, pływanie, trekking – dla każdego coś miłego! Jeżeli chcesz dobrze czuć się we własnym ciele, poddaj je próbie – w gronie przyjaciół, z Ewą Chodakowską lub samodzielnie. Regularność przynosi fantastyczne efekty, a przede wszystkim daje naturalne, piękne efekty.

3. Naturalne kosmetyki

Jeżeli stosujesz zdrową dietę i nie zapominasz o uprawianiu sportu, jesteś na najlepszej drodze do osiągnięcia pożądanych efektów, jeśli chodzi o zdrowie i wygląd. Zapewne na co dzień stosujesz wiele kosmetyków – do mycia, pielęgnacji skóry oraz wykonywania makijażu. Żeby uzyskać naturalny, skuteczny efekt i poprawić kondycję skóry, niezależnie od cery sięgnij po organiczne preparaty, które są tworzone w całości z substancji roślinnych i mineralnych, bez sztucznych dodatków. Takie produkty jak ekologiczne kremy, balsamy, masła czy scruby przynoszą długotrwałe efekty, a bezpieczna, naturalna zawartość nie powoduje podrażnień czy uczuleń. Wybieraj to, co podpowiada świat przyrody. Żyj zdrowo, czuj się pięknie – niezależnie od wieku, zainteresowań czy miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *