Dla mężczyzn

NATURALNE KOSMETYKI RÓWNIEŻ DLA MĘŻCZYZN

Choć zawsze podkreślamy, że naturalne kosmetyki są dla wszystkich niezależnie od płci czy wieku, to i tak kojarzą się bardziej z kobietami świadomymi potrzeb własnej cery. Mężczyźni bardzo ostrożnie podchodzą do innowacji pielęgnacyjnych. Warto pracować nad zmianą tego podejścia i przekonać się, że kosmetyki ekologiczne doskonale służą również panom.

SPECYFIKA MĘSKIEJ CERY

Chociaż wydawałoby się, że wszyscy mamy podobną skórę, różniącą się głównie odcieniem, ale już nie strukturą, jest zgoła inaczej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni czasami mają cerę tłustą, innym razem suchą. Panowie są co do zasady „gruboskórni” i wcale nie chodzi o poziom ich wychowania. Po prostu tkanki ich skóry są grubsze niż u kobiet, co swoją drogą przekłada się na późniejsze pojawianie się zmarszczek.

Pielęgnacja męskiej cery musi brać pod uwagę także inne czynniki, jak chociażby owłosienie na twarzy. Z uwagi na skutki golenia podrażnienia są częstym problemem. Ponadto męski organizm wydziela dużą ilość testosteronu, a ten pobudza gruczoły łojowe do intensywniejszej pracy, co z kolei może prowadzić do problemów z trądzikiem i łojotokiem. To zawsze jakaś pociecha dla nastolatków i młodych mężczyzn, którzy narzekają na częste i gęste wypryski – prawdopodobnie stoi za tym spora dawka testosteronu!

Męskie jest nieco bardziej umięśnione, również na twarzy, przez co zmarszczki pojawiają się później, choć są głębsze i wyraźniejsze. Co łączy cerę kobiet i mężczyzn, to zewnętrzne czynniki, które negatywnie wpływają na stan skóry. Mowa o zanieczyszczeniu powietrza, niezdrowym stylu życia, nałogach, złych nawykach pielęgnacyjnych, silnym nasłonecznieniu czy niewłaściwej diecie. Jednak kobiety przykładają większą wagę do ochrony i pielęgnacji skóry, podczas gdy wielu mężczyzn zupełnie to zaniedbuje albo podejmuje mało skuteczne wybory konsumenckie. Czas to zmienić!

KOSMETYCZKA MĘŻCZYZNY

Przeciętny mężczyzna posiada znacznie mniej kosmetyków niż statystyczna kobieta, co nie wydaje się dziwne, chociażby z uwagi na nierobienie makijażu czy inny typ urody. Wielu panów ogranicza się do dezodorantu, szamponu, mydła, żelu pod prysznic i wody lub kremu po goleniu. „Najodważniejsi” dokładają do tego kremy, oczywiście w ciemnych opakowaniach, sprzedawane z odpowiednią adnotacją „for men”.

Tymczasem każdy z tych kosmetyków może negatywnie wpływać na stan cery. Mężczyzna powinien rozpocząć od sprawdzenia, jaki typ skóry posiada – suchą czy tłustą. To pozwoli lepiej zdefiniować problem – jedni pomimo wyjścia z nastoletniego wieku nadal walczą z trądzikiem, inni zauważają u siebie przedwczesne objawy starzenia i zmarszczki, a kolejnym zmienia się koloryt.

Warto przekonać mężczyznę do stosowania kosmetyków naturalnych, ponieważ ich działanie opiera się o całkowicie ekologiczny skład. Organiczne substancje stymulują skórę w delikatny sposób, niejako zachęcając ją do obrony przed niekorzystnymi czynnikami. Tymczasem wiele popularnych kosmetyków z wielkich fabryk gwarantuje ładny zapach, dużą pienistość i szybkie wchłanianie, ale nie przekłada się to na lepsze nawilżenie czy skuteczne pozbycie się trądziku.

JAK POPRAWIĆ STAN MĘSKIEJ CERY

Przede wszystkim zachęcamy panów do stosowania kremów, szczególnie jeżeli nie używają środków oczyszczających, które usuwają sebum, naturalnie powstające przez noc. Z drugiej strony wiadomo, że dla wielu mężczyzn powolne wchłanianie się kremów jest nie do przyjęcia i odstrasza od pielęgnacji. Właśnie dlatego warto znaleźć jak najlepsze kosmetyki naturalne, kierując się jakością, a nie ilością.

Zachęcamy do stosowania ekologicznych kosmetyków bazujących na domowych recepturach, które zawierają takie substancje jak regenerujący aloses, złuszczający cukier trzcinowy, antyoksydacyjny ekstrakt z granatu, łagodzący hydrolat, nawilżający kwas hialuronowy czy wygładzająca lanolina. Masła oraz kremy przeznaczone dla konkretnych fragmentów skóry są świetnym prezentem dla mężczyzny, który wie, że natura wspiera zdrową i skuteczną pielęgnację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *