Higiena, Pielęgnacja

MYDŁO DO GOLENIA – JAK GO UŻYWAĆ I DLACZEGO WARTO?

Naturalne mydło do golenia nie jest kosmetykiem nowym. Jest to tradycyjny sposób, sprawdzony przez wiele pokoleń mężczyzn Upowszechnienie się w ostatnich latach drogeryjnych pianek i żeli do golenia prawdopodobnie wynika z pozornej wygody i łatwości ich stosowania. Mając jednak na uwadze różnice pomiędzy tymi odmiennymi kosmetykami do golenia, występujące zarówno w składach, jak i osiąganych efektach, warto zastanowić się, co tak naprawdę jest najlepszym rozwiązaniem.

ZALETY STOSOWANIA TRADYCYJNEGO, NATURALNEGO MYDŁA DO GOLENIA

Sekretem działania mydła do golenia jest nie tylko w pełni naturalny skład, ale też forma piany, która powstaje podczas jego użycia. Prawidłowo przygotowana pianka idealnie trzyma się skóry i zmiękcza ją, dzięki czemu ostrze bardzo dobrze prowadzi się po twarzy, nie powodując podrażnień. Zapewnia odpowiedni poślizg noży, zapobiegając powstawaniu zacięć. Jednocześnie piana z mydła doskonale zmiękcza również zarost i tym samym sprawia, że golenie daje niesamowicie gładki efekt.

NAJLEPSZY, BO NATURALNY SKŁAD MYDŁA DOMOWY KOSMETYK

Mydło do golenia z naszej manufaktury składa się tylko z naturalnych składników. Idealnie nadaje się do skóry wyjątkowo wrażliwej, ponieważ nie zawiera w sobie żadnych sztucznych konserwantów, zapachów, ani środków wspomagających powstawanie piany. Za tą ostatnią w naszym mydle odpowiada olej rycynowy, który jednocześnie ma działanie pielęgnujące i natłuszcza skórę, chroniąc ją przed utratą wilgoci. Za charakterystyczny, męski zapach mydła odpowiedzialne są olejki, rozmarynowy i z kadzidłowca, wykazujące również działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze – tym samym zabezpieczające skórę przed powstawaniem stanów zapalnych i zakażeń.

Naturalne, tradycyjne mydła do golenia to również kosmetyki, które pielęgnują. Nawilżają i odżywiają skórę. Wygładzają ją i napinają, redukują zmarszczki oraz zapobiegają powstawaniu wolnych rodników. Innymi słowy, działają odmładzająco!

JAKIE NARZĘDZIA BĘDĄ POTRZEBNE DO GOLENIA Z UŻYCIEM NATURALNEGO MYDŁA?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w pędzel, który posłuży do wyrobienia piany oraz nałożenia jej na skórę. Drugim niezbędnym narzędziem jest naczynko, w którym będzie powstawać piana. Może to być tygielek lub kubek ze specjalnym uchwytem, zapewniającym bezpieczne trzymanie i niewyślizgiwanie się z rąk. Można też skusić się na specjalny kubek z dwiema komorami – na górze wytwarza się pianę, a na dół spływa nadmiar wody, dzięki czemu piana ma odpowiednią konsystencję. Samo golenie można wykonywać za pomocą zwykłej golarki lub zdecydować się na o wiele dokładniejszą brzytwę – takie tradycyjne golenie wymaga jednak dużej wprawy.

JAK UŻYWAĆ TRADYCYJNEGO MYDŁA DO GOLENIA?

Naturalne mydło do golenia jest przeznaczone oczywiście do użytku codziennego. Należy nabrać niewielka ilość mydła do specjalnego naczynia i dodać odrobinę ciepłej wody. Delikatnymi ruchami pędzla doprowadzamy do powstania gęstej, kremowej piany. Pamiętajmy, by zwrócić uwagę na to, była jednolita, bez pęcherzyków powietrza, ponieważ tylko taka konsystencja pozwoli na dobre pokrycie skóry i prawidłowe prowadzenie ostrza. Na początku warto potrenować robienie piany z mydła. Później będzie to sama przyjemność, czyniąca z golenia prawdziwie relaksujący rytuał. Gotową pianę nakładamy na skórę za pomocą tego samego pędzla i przystępujemy do golenia. W razie potrzeby czynność możemy powtórzyć. Resztki piany usuwamy ze skóry ręcznikiem zwilżonym ciepłą wodą i obficie spłukujemy twarz.

Jeśli chcecie uczynić ze swojego golenia nie tylko codzienny obowiązek, ale też odprężający i wyciszający zabieg, gorąco zachęcamy do spróbowania tej tradycyjnej metody. Jej dodatkową zaletą jest również cena – mydło do golenia, choć wydaje się małe, jest bardzo wydajne i w rezultacie o wiele bardziej opłacalne. Kiedy dodamy do tego jeszcze jego niesamowicie gładki efekt i rewelacyjnie pielęgnujący skład, wybór może być tylko jeden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *