Pielęgnacja

NATURALNE KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI UST

Niskie temperatury, włączone ogrzewanie i uporczywy wiatr sprzyjają pękaniu i wysychaniu ust. Co robić aby zapewnić im odpowiednią ochronę i nawilżenie? Wystarczą trzy kroki w codziennej pielęgnacji. Zobacz, jak przygotować własne kosmetyki DIY do ust.

Skóra ust jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych co sprawia, że narażona jest na otarcia, drobne skaleczenia i uszkodzenia. Zwilżanie ust śliną, zimny wiatr i zmienne temperatury utrudniają utrzymanie ust w dobrej kondycji. Wystarczy jednak pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi ustami.

1. DOMOWE PEELINGI  DIY DO UST

Pozbycie się martwego naskórka to pierwszy krok w pielęgnacji ust. Większość składników potrzebnych do przygotowania domowych peelingów można znaleźć w kuchni. Przygotowanie domowych kosmetyków zajmie chwilę, a sam masaż ust powinien zająć około 3 minuty. Po zabiegu peeling można po prostu… zjeść.

Peeling z miodem

Łyżeczkę brązowego cukru wymieszać z 2 łyżeczkami miodu i łyżeczką oliwy.

Peeling kokosowy

Odrobinę nierafinowanego oleju kokosowego wymieszać z kilkoma kroplami olejku jojoba i łyżeczką cukru. Kosmetyk można wzbogacić odrobiną wiórków kokosowych.

Peeling migdałowy

Do kilku zmielonych migdałów dodać trzy łyżeczki miodu.

2. NAWILŻANIE UST

Szukając naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ust, warto sięgnąć po te, które zawierają oleje lub woski roślinne. Tworzą one barierę ochronną zapobiegającą utracie wody z naskórka i jednocześnie dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i witamin, doskonale nawilżają i regenerują usta. Raz w tygodniu warto także stosować maskę z miodu, która przyniesie ukojenie spękanym i zniszczonym ustom.

3. GIMNASTYKA

Chcąc pozbyć się zmarszczek wokół ust warto poświęcić chwilę na ćwiczenia. Można je wykonywać nawet podczas oglądania ulubionego serialu.

  • Przyłóż dolną wargę do górnej, aby nie było widać czerwieni wargowej i dociśnij. Utrzymaj pracę mięśni przez 10 sekund. Rozluźnij. Powtórz 2 razy.
  • Ułóż usta w taki sposób,  jakbyś chciała pocałować kogoś daleko przed sobą. Pozostań tak przez 10 sekund. Rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 3 razy. Powtórz 3 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *