Bez kategorii

JAK ROZPOCZĄĆ NATURALNĄ PIELĘGNACJĘ?

Koniec starego i początek nowego roku to często czas podsumowań, opracowywania planów i ogłaszania noworocznych postanowień. Wiele osób właśnie w tym czasie postanawia zdrowo się odżywiać, uprawiać sport i rozpocząć naturalną pielęgnację. Wyrzucanie z łazienki wszystkich drogeryjnych kosmetyków nie jest najlepszym pomysłem. Przepis na wszystkie noworoczne postanowienia jest jeden – ważna jest systematyczność i stopniowe wprowadzanie małych zmian. Wystarczy kilka prostych kroków przekuć na działania. Zastanawiasz się jak zacząć naturalną pielęgnację? Oto kilka podpowiedzi. 

1. ZACZNIJ OD PORZĄDKÓW

Pierwszym krokiem powinien być przegląd zawartości półek w łazience. Przeczytaj uważnie składy kosmetyków. Te, które zawierają oleje mineralne, parabeny i konserwanty powinny się znaleźć na Twojej czarnej liście. Do kosza wyrzuć kosmetyki, które Cię uczuliły. Pozostałe produkty postaraj się jeszcze wykorzystać. Szampony czy mydła w płynie z powodzeniem sprawdzą się na przykład do mycia pędzli do makijażu.

2. CZY WIESZ CZEGO POTRZEBUJESZ?

Uważnie przyjrzyj się swojej skórze. Obserwuj jak wygląda Twoja twarz po zmyciu makijażu, oczyszczeniu żelem czy nałożeniu kremu. Czy Twoje włosy szybko się przetłuszczają? A może masz przesuszone końcówki? Poznanie potrzeb skóry i włosów zdecydowanie ułatwi wybór odpowiednich produktów. Zastanów się również czego oczekujesz od kosmetyków. Zanim kupisz nowy krem lub balsam, poczytaj jak działają, jaki mają skład i co o nich sądzą osoby, które już je kupiły. Porad szukaj między innymi na grupach dyskusyjnych dotyczących naturalnej pielęgnacji. Warto wypróbować wcześniej produkty np. w sklepie lub na targach. Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie wcześniej próbek.

3. IM PROŚCIEJ TYM LEPIEJ

Aby odpowiednio zadbać o swoją skórę, nie trzeba mieć ogromnej ilości kosmetyków. Często mniej znaczy więcej. Dotyczy to nie tylko ilości produktów, ale również ich składu – im mniej składników tym lepiej. Naturalne mydło zamiast pieniących się żeli, kremy z dodatkiem olejów i maseł czy scruby cukrowe to dobre kierunki poszukiwań.

4. POWOLI, ALE DO CELU

Stopniowo wymieniaj produkty, które już masz na naturalne. Szukaj swoich ulubionych składników i zapachów.

Rozpoczęcie naturalnej pielęgnacji skóry to decyzja, która wyjdzie Ci na zdrowie. Jak z każdym noworocznym postanowieniem, zmiany pielęgnacyjne najlepiej wprowadzać stopniowo. Twoja skóra Ci za to podziękuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *