Ochrona, Pielęgnacja

CO NEGATYWNIE WPŁYWA NA SKÓRĘ?

Skóra jest jak elementarny kostium spajający ciało człowieka. Dana raz na zawsze, wyróżnia nas na tle innych ludzi. Z jaśniejszą lub ciemniejszą karnacją, ze skłonnościami do opalenizny, piegów czy wypieków – każdy człowiek może być piękny i wyjątkowy właśnie dzięki tej delikatnej, wrażliwej strukturze. Właśnie dlatego warto o nią dbać, mając świadomość, jakie czynniki przyczyniają się do jej degradacji. W takim razie co wpływa na stan skóry?

Kiedy skóra zaczyna się starzeć?

Starzenie skóry rozpoczyna się w bardzo młodym wieku, mniej więcej około 25. roku życia, a więc w latach „studenckich”. Kobiety, a coraz częściej również mężczyźni zaczynają reagować późno,bo dopiero około 40 roku życia. Tymczasem już od wspomnianego, młodego wieku skóra stopniowo zaczyna być przecinana zmarszczkami, traci objętość i gęstość. Chociaż to naturalny proces, warto w równie naturalny sposób przeciwstawić się jego zbyt szybko postępującym skutkom. Naturalne kosmetyki, wykorzystujące wyłącznie substancje pochodzące z przyrody, to idealny sposób przeciwdziałania starzeniu skóry bez znaczącej, sztucznej ingerencji.

Jak choroby i alergie wpływają na skórę?

Choroby organizmu często skutkują zmianami na skórze – poprzez plamy, wypryski, trudno gojące się rany, uporczywy świąd, zaczerwienienia… Ważne, aby skutecznie im przeciwdziałać. Chociaż wiele chorób należy zwalczać przede wszystkim farmakologicznie, da się łagodzić skutki zewnętrzne, na przykład stosując kosmetyki organiczne, łagodzące, delikatnie regenerujące zniszczoną i zmęczoną skórę, nie przeszkadzając we właściwej kuracji, a jedynie ją stymulując. Podobnie z alergiami – ich skutki mogą być bolesne, a jednak dobór skutecznych, naturalnych substancji może złagodzić cierpienie i stanowić realną alternatywę np. dla wywołujących alergię kosmetyków. Oczywiście tę kwestię najlepiej konsultować z lekarzem.

Czynniki atmosferyczne a skóra

Przyszło nam żyć w kraju, w którym pory roku są dość wyraźnie zarysowane. Zimą narzekamy na mróz, latem na upały – wiosną i jesienią chodzimy przeziębieni, bo trudno określić, w jaką stronę zmierza pogoda… W takiej sytuacji nietrudno o niszczenie wrażliwej skóry. Zimą nasza cera przede wszystkim się wysusza, ze szczególnym uwzględnieniem pękających ust. Z kolei latem łatwo się zbyt mocno opalić, czyli w praktyce – groźnie, mniej lub bardziej świadomie oparzyć. Każdy z negatywnych skutków oddziaływania czynników atmosferycznych warto łagodzić sięgając po delikatne, ale skuteczne kosmetyki naturalne, nawilżające, odżywiające i regenerujące skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *