Pielęgnacja, Uroda

KOSMETYKI NATURALNE A SYNTETYCZNE

Kosmetyki naturalne, ekologiczne, organiczne znaczącą różnią się od syntetycznych, chemicznych, masowych, „tradycyjnych”. Pod jakim względem? Które wybrać i czym się kierować podczas kupna? Kosmetyki naturalne a syntetyczne – które są lepsze i dlaczego naturalne? Poznaj odpowiedź na nurtujące Cię pytania!

Podział na rynku

Kosmetyki produkowane przez globalne koncerny przyciągają uwagę milionów kobiet na całym świecie. Kolorowe opakowania, laboratoryjnie opracowywane formuły, piękny zapach i tworzenie całych serii produktowych skłania do zakupów, często znacznie powyżej realnej, proporcjonalnej do jakości ceny. Tymczasem to kosmetyki naturalne, często wytwarzane w domach albo niewielkich, niezależnych zakładach stanowią atrakcyjniejszą alternatywę.

Skład kosmetyków naturalnych a syntetycznych

Tymczasem wielkie koncerny działają w zupełnie inny sposób, przygotowując kosmetyki. Owszem, również sięgają po wybrane ekstrakty lub oleje, jednak procentowo mają one znikomy udział. Znaczną część kosmetyku stanowią utrwalacze, stabilizatory, emulgatory, silikony, parabeny, barwniki, rozpuszczalniki i inne środki syntetyczne oraz chemiczne, których zadaniem jest nie tylko teoretyczna pielęgnacja skóry, lecz także uzyskanie idealnej konsystencji, przyjemnego zapachu i wydłużonej ważności produktu, który pięknie się prezentuje i można go reklamować niezależnie od szerokości geograficznej.

Sposób działania kosmetyków naturalnych a syntetycznych

Naturalne i syntetyczne kosmetyki działają w zupełnie inny sposób. Podczas gdy kombinacja naturalnych składników może co najwyżej stymulować naturalne reakcje organizmu, chemiczna mieszanka zwyczajnie bombarduje skórę określonymi składnikami, oszukując gruczoły, które ogłupiałe, działają jeszcze gorzej. Efekt jest widoczny – ale chwilowo. Kosmetyki chemiczne na dłuższą metę uzależniają skórę od swojego działania i znacznie ją wysuszają. Cera staje się piękna jedynie poprzez dostarczanie kolejnych ilości coraz droższych substancji.

Kosmetyki naturalne bazują zaś na ekologicznych, zdrowych składnikach, które zwykle nie podrażniają skóry i pielęgnują ją delikatnie, przywracając do normalności. Oznacza to, że chcąc pozbyć się konkretnych problemów z wybranym obszarem skóry, możesz stosować naturalny kosmetyk, a potem przez długi czas do niego nie wracać. Wszystko zależy od tego, jak skóra przyjmie witaminy i kwasy zawarte w eko produktach.

Spróbuj – nic nie stracisz

Wypróbuj naturalne kosmetyki na sobie. Sprawdź ich działanie i porównaj ich skład do reklamowanych przez wielkie koncerny odpowiedników. Wspieraj niezależny rynek i przekonaj się, że dotychczas Twoje pieniądze szły głównie za marketing, bo na pewno nie na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *