Uroda

NATURALNIE PIĘKNA TWARZ

W zasadzie przez całe życie jesteśmy zmuszeni zwracać uwagę na kondycję skóry twarzy. Jako nastolatki narzekamy na trądzik, a w dorosłym wieku szybko zauważamy postępujące starzenie się cery w postaci zmarszczek, matowienia, wolniejszej regenerację czy złego ukrwienia. Popularne kosmetyki zdają się nie rozwiązywać wszystkich problemów. Gdzie szukać rozwiązania? Jak zawsze – w naturze!

JAK I DLACZEGO STARZEJE SIĘ SKÓRA

To, że skóra na twarzy, szyi i dekolcie starzeje się wraz z upływem lat, jest procesem nieuniknionym, ale jego skutki można hamować i ograniczać. Organizmu nie da się jednak oszukać w pełni. Z latami komórki tracą swoją aktywność, co przekłada się na dłuższy czas ich odbudowy. Nie bez znaczenia pozostają takie czynniki jak geny, promieniowanie ultrafioletowe, tryb życia i nałogi, stan powietrza w miejscu, w którym żyjemy, dieta czy wreszcie pielęgnacja. Szkodliwy wpływ na cerę mają także niektóre lekarstwa, brak witamin czy zaburzona gospodarka hormonalna.

W dużych miastach i przy dynamicznym tempie życia łatwiej o stopniowe niszczenie cery. Jest pewną ironią, że w wieku nastoletnim często borykamy się z trądzikiem, a gdy wreszcie mija ten okres, zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki i powracającą suchość naskórka. Sposobem na powstrzymanie negatywnych czynników zewnętrznych jest stosowanie kremów do twarzy.

Zadanie kremów do twarzy jest m.in. powstrzymywanie wolnych rodników, które atakują skórę, naruszając jej naturalną barierę lipidową. Postępująca destrukcja nie pozostaje bez wpływu na białko błony komórkowej oraz enzymy. Wolne rodniki, powstające np. z powodu zanieczyszczonego powietrza, niszczą kolagen i elastynę, przez co skóra starzeje się jeszcze szybciej, niż powinno to nastąpić w naturalnym procesie. Dobre kremy mają więc na celu chronić skórę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, jednocześnie wspierając regenerację skóry.

KREMY NIE ZAWSZE SKUTECZNE

Z tego powodu na rynku od lat wyróżnia się dwa rodzaje kremów: na dzień i na noc. Poszczególne marki wprowadzają rozmaite warianty – 30+, 40+, 50+, 60+ itp. To pokazuje, że o skórę twarzy powinnyśmy dbać już od bardzo młodego wieku. Kremy na dzień, nakładane po porannej toalecie, mają za zadanie chronić cerę przed niekorzystnymi czynnikami, które będą nas atakować przez najbliższych kilkanaście godzin. Tymczasem kremy na noc, nakładane na oczyszczoną skórę twarzy przed snem, powinny ją regenerować, odświeżać, koić po intensywnym dniu.

Niestety, ale bardzo wiele z powszechnie dostępnych i szeroko reklamowanych kosmetyków nie przynosi pożądanych efektów, wzbudzając w nas zawód, rezygnację i frustrację. Wydajemy dużo pieniędzy, a efektów nie widać. Trudno się temu dziwić, jeżeli spojrzymy na skład popularnych, koncernowych kosmetyków. Do ich stworzenia nierzadko używa się bowiem szkodliwych, sztucznych substancji: konserwantów (parabenów), na które skóra może reagować alergicznym stanem zapalnym; parafiny, która zatyka pory i zatrzymuje brud; SLS, czyli detergentu wysuszającego skórę i wielu innych, których nazwy w języku łacińskim niewiele mówią, ale zasługują na temat osobnego wpisu. Dlatego Warto wiedzieć, co nakładamy na skórę i wybierać wyłącznie produkty zasługujące na zaufanie, które naprawdę sprzyjają skórze.

NATURALNE ŹRÓDŁA PIĘKNA

Co zatem zapewni lepszą, zdrowszą ochronę cery twarzy? Rezygnacja z jakichkolwiek kremów nie wydaje się najlepszym pomysłem, ponieważ wtedy tracimy okazję zabezpieczenia się przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i działaniem wolnych rodników. Na szczęście od lat dostępne są kosmetyki naturalne i domowe, dostarczane m.in. przez Domowy Kosmetyk. W naszym sklepie zamówisz kremy, np. na dzień 30+ lub na noc 50+, które zawierają wyłącznie organiczne składniki. Ich używanie jest bezpieczne, również dla kobiet w ciąży i w czasie laktacji. Nigdy nie jest za późno lub za wcześnie, by w pozytywny, naturalny sposób wpływać na skórę.

Składnikami naturalnych kremów do twarzy, które gwarantują większą elastyczność, skuteczniejszą regenerację i szybsze likwidowanie podrażnień, są m.in.: masło shea, kwas hialuronowy, ekstrakt z granatu czy olej morelowy. Przekonaj się, że zmiana kremów do twarzy przynosi widoczne efekty w krótkim czasie. Zgodnie z naturą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *